Algı operasyonları çiftçinin kıymetini azaltmaz

Algı operasyonları çiftçinin kıymetini azaltmaz
AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü ve Anneler Günü'nü kutladı. Konuk, "Anne sevgisi ve hoşgörüsü ile bezenmiş, temiz alın teriyle sulanmış bu toprakların ve bu toprakların evlatlarının daha müreffeh, daha güçlü, daha kudretli ve daha huzurlu olabilmesi için ilham kaynağımız annelerimizin şefkati ve çiftçilerimizin üretmek konusunda sergiledikleri eşsiz gayrettir" dedi. Çiftçiliğin, diğer mesleklere göre insanların yaptığı en eski işlerden birisi olduğunu aktaran Konuk, tarım sektörü için gelişmişlik ekseninde negatif bir algı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, bu duruma sert tepki gösterdi. Konuk, "Bir ülke için savunma sanayi ne kadar mühimse tarımsal üretim de o kadar mühimdir. Bir ülke için bilişim teknolojileri ne kadar önemliyse hayvancılık da o kadar önemlidir. Bir ülke için eğitim sektörü ne kadar stratejik önemdeyse bitkisel üretimde sürdürülebilirlik o kadar stratejik önemdedir" diye konuştu.

GEREKSİZ KIYASLAMA VAR
Çiftçilerin ürettikleriyle teknoloji ürünleri arasında gereksiz kıyaslamalar yapıldığını anlatan Konuk, şunları anlattı: "Çiftçilerin ürettiklerini sürekli hükmen mağlup ilan eden kıyaslamalar var. Bazı sektörler için methiyeler düzülürken, tarım sektörü için gelişmişlik ve kalkınma eksenli oluşturulan veya oluşturulmaya çalışılan algı operasyonları çiftçimize karşı büyük bir haksızlık. Ancak bu algı operasyonları çiftçilerimizin üretiminin ve ürettiklerinin ne kıymetini azaltır ne de bu ülkenin geleceği açısından taşıdıkları stratejik önemi gölgeler."GELECEĞİ İNŞA EDENLERİN GÜNÜ
14 Mayıs'ın istikbali kurtaranların, geleceği inşa edenlerin günü olduğunu aktaran Başkan Konuk, "Gelecek, annelerin yetiştirdikleri nesillerin elinde yükselirken, istikbalin güçlü Türkiye'sine de bu topraklara dört elle sarılıp topraktan değer üretenler ve bu ülkenin bereketine bereket katanlar teminat oluşturacak" dedi. Başkan Konuk, sözlerini şöyle sürdürdü: "Peygamber Efendimiz 'Cennet annelerin ayağının altındadır' buyuruyor. Dünya medeniyetleri içinde cenneti annelerin ayaklarının altına serip, onların evlatlarını cennet çiçekleri, kalp meyveleri olarak tarif eden başka bir medeniyet yoktur."
BİZE ULAŞIN