Ölüm döşeğindeki babasını polis yardımıyla gördü

Eski Haydarabad Nizamı Mükerrem Bereket Jah’ın Manolya Onur’dan olan kızı Nilüfer Elif Jah ölüm döşeğindeki babasını polis yardımıyla görebildi. Jah gözyaşlarına boğuldu

Ölüm döşeğindeki babasını polis yardımıyla gördü
Son Osmanlı Halifesi Abdülmecit Efendi'nin soyundan gelen, eski Haydarabad Nizamı Mükerrem Bereket Jah'ın Manolya Onur'dan olan kızı Nilüfer Elif Jah, 7 yıldır göremediği babasına dün polis yardımıyla kavuştu. Ölüm döşeğindeki babasını Suadiye'de kiralık bir evde bulan Jah, SABAH gazetesine yaşadıklarını anlattı. Nilüfer Elif Jah, babasıyla arasındaki kopukluğun Haydarabad Nizamı'nın 1980 yılında boşandığı eşi Esra Birgen'den kaynaklandığını iddia etti. Babasını en son 2010'da Antalya'da bulup polislerin yardımıyla görebildiğini söyleyen Jah, "Babamın boşandığı eşi Esra Birgen, alzheimer ve şeker hastası olan babamı himayesine almış durumda. Esra Hanım, sudan sebepler göstererek beni babamla görüştürmüyor. İzini bulduğumda ise telefonları ve adresini değiştirip ortadan kayboluyor" dedi.

POLİSTEN YARDIM İSTEDİ
En son nisan ayında Hindistan'da yıllardır süren mahkemede hakime, babasının gösterilmediğini ve gerekenin yapılmasını istediğini söyleyen Nilüfer Elif Jah, "Ne arayan oldu, ne de babamın adresini veren. Ben kendi çabalarımla babamı buldum" dedi. Babasının Suadiye'de kiralık bir dairede, iki bakıcıyla yaşadığını ve çok hasta olduğunu öğrenen Nilüfer Elif Jah, hemen polise başvurduğunu söyledi. Polis de dün Nilüfer Elif Jah'ı babasıyla görüştürdü. Görüşme sırasında SABAH gazetesi de vardı. Babasını o halde görünce gözyaşlarına hakim olamayan Nilüfer Elif Jah, polisten babasının sağlık kontrolünden geçirilip sonra da yanında yaşamasına izin verilmesi için yardım istedi.


Mükerrem Bereket Jah ve Manolya Onur mutlu günlerinde.


Manolya Onur
BİZE ULAŞIN