Partili cumhurbaşkanıyla ilk Bakanlar Kurulu

Partili cumhurbaşkanıyla ilk Bakanlar Kurulu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı seçildikten sonra ilk kez Bakanlar Kurulu'na başkanlık etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında terörle mücadele, Suriye ve Irak'taki gelişmeler ve ekonomi konuları masaya yatırıldı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, 4 saat 20 dakika süren toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş özetle şunları söyledi: ALMANYA'NIN KENDİ KARARI : İncirlik Üssü Türk üssüdür. Konya'daki üs ise NATO üssüdür. Alman heyetinin şimdilik üssü ziyaretinin uygun olmadığı ifade edilmişti. Bakanımız Türkiye'nin hassasiyetlerini meslektaşına aktarmıştır. İncirlik üssünden çekilip çekilmeme kararı, Almanya'nın kendi kararıdır. Alman parlamentosu buna karar verecek.
130 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM VAR : 680 sayılı KHK gereğince işlemler yapılmıştır. Çok sayıda FETÖ mensubu 130 kişi, arasında HDP'li milletvekilleri de var. 3 ay içinde yurda dönmezlerse vatandaşlıklarını kaybetme ihtimali ortadadır. Bu karar, Bakanlar Kurulu tarafından verilecek.
BÜTÜN TERÖR ÖRGÜTLERİ DİZ ÇÖKECEK: İnşallah en kısa sürede başta PKK olmak üzere, bütün terör örgütleri milletimizin, güvenlik kuvvetlerimizin bu kararlı tutumları karşısında diz çökecekler ve inşallah terör Türkiye'nin gündeminden uzaklaştırılacaktır.
ÖNEMLİ BİLGİLER SAVCILAR DA: Mahrem imamlardan bir kısmı etkin pişmanlık yasasından istifade etmek için itirafçı olmuşlar ve çok sayıda önemli bilgiyi soruşturmalar sırasında savcılara vermişlerdir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her bakanlıktan istediği 180 günlük eylem planıyla ilgili Bakanlar Kurulu toplantısında görüş alışverişinde bulunuldu.
BİZE ULAŞIN