‘Şimdi o tabelada senin adın yazıyor’

‘Şimdi o tabelada senin adın yazıyor’
Batman'da terör saldırısında şehit olan 8 aylık müzik öğretmeni Aybüke Yalçın'ın (22) ismi hem görev yaptığı Kozluk'taki okula, hem de memleketi Çorum'un Osmancık ilçesindeki bir okula verildi. Aybüke Yalçın'dan (22) geriye kalan hatıralar da yürekleri burktu. Yalçın'ın vurulduğu araçta yanında bulunan arkadaşı Duygu Afşar, sosyal medyada Aybüke öğretmenin iki fotoğrafını paylaştı. Birinde Aybüke öğretmen Kozluk Çok Programlı Anadolu Lisesi önünde görülüyor. Diğerinde ise Şehit Şenay Aybüke Yalçın Çok Programlı Anadolu Lisesi tabelası yer alıyor. Afşar paylaşımına, "O gün bu fotoğrafı çekerken 'Uzaktan çek, okulun adı da çıksın' diyordun ya, şimdi o tabelada senin ismin yazıyor. Yaşanan o an hiç unutulmayacak, sen hiç unutulmayacaksın Aybüke. Keşke okulun adı aynı kalsaydı biz bunu yaşamasaydık" notu düştü.

"EĞİL" DEDİ VURULDU
SABAH'a konuşan Afşar "Beraber karne dağıtımı yaptık. O gün çok mutlu ve neşeliydi. 5 arkadaş bir yerde oturmaya gidiyorduk. Aybüke arka koltukta ortamızda oturuyordu. Sonra aracımız tarandı. Saldırı sırasında çığlık çığlığaydık. Aybüke bana en son 'Eğil' diye bağırdı. O sırada kurşun ona geldi.Teröre de ona destek verenlere de lanet olsun" dedi.SALDIRIDAN 15 DAKİKA ÖNCE
Saldırı anında araçtaki diğer öğretmen Tuğçe Topaloğlu da saldırıdan önce çekilen bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafa "Olaydan 15 dakika öncesi. Dördümüz aynı arabaya biniyoruz. Sonrasında lanet kurşun onu buluyor. Şimdi biz nasıl dayanalım? O arabadan sağ çıktığımıza şükredemedik. Aybüke neden yok? İçimizdeki acı bitmiyor" diye yazdı. Batman'da önceki hafta Kozluk Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına terör saldırısı düzenlenmişti. O sırada başka bir aracın içinde bulunan Aybüke öğretmen hain saldırıda şehit düşmüştü.
BİZE ULAŞIN