FETÖ’cülere bahar hiç gelmeyecek

FETÖ’cülere bahar hiç gelmeyecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ'cülerin mahkemelerde oynadıklardı tiyatroya dikkat çekerek, "Günler, aylar yıllar geçecek ama o bekledikleri bahar hiç gelmeyecek" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın verdiği ve devletin zirvesinin bir araya geldiği iftarda önemli mesajlar verdi. 11 yılı aşkın bir süre milletvekili olarak Meclis'te görev yaptığını ve bundan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Erdoğan, özetle şunları söyledi:

ŞANLI BİR DİRENİŞ SERGİLEDİLER
15 Temmuz darbe girişiminde TBMM'yi hedef alanlar bu bina ile birlikte doğrudan milletin iradesini hatta milletin kendisini bombalamıştır. O gece dışarıda milletimiz, burada Meclis binamızın içerisinde milletvekillerimiz şanlı bir direniş sergilediler. Tepelerine bomba atılırken, 'Bombada atsanız sizi yargı önüne çıkaracağız, millete hesap vermenizi sağlayacağız' diyerek zorbalara karşı demokrasi çizgisinden ayrılmadan güçlerini ortaya koyan tüm milletvekillerimize başta Meclis Başkanı olmak üzere şükranlarımı sunuyorum.

BAKMAYIN OYNADIKLARI TİYATROYA
FETÖ denen ihanet çetesi ve arkasındaki güçler bu alçaklığı yaptılar da ne oldu? İşte TBMM dimdik ayakta, milletvekillerimiz ülkelerine hizmet mesaisine devam ediyor. Milletimiz her zamankinden çok daha fazla kenetlenmiş şekilde geleceğine umutla bakıyor. Peki FETÖ'cü hainlere ne oldu? Hepsi de cezaevinde demir parmaklarda günlerini geçiriyor, mahkemelerde hesap veriyor. Siz bakmayın onların mahkemelerde oynadıkları tiyatroya. Günler, aylar yıllar geçecek ama o bekledikleri bahar hiç gelmeyecek. Kulaklarına fısıldanan haberler, rüyaların, mesajların sözlerinin vaatlerin hepsinin bir yalandan hezeyandan ibaret olduğunu çok geçmeden anlayacaklar.

SEÇİM BARAJINI TARTIŞALIM
Türkiye tarihinin en önemli reformunu 16 Nisan'da gerçekleştirilen anayasa değişikliği ile yapmıştır. Bu değişiklik en önemli özelliği yasama ile yürütme arasındaki çizgiyi netleştirmiş olmasıdır. Önümüzdeki dönem hem uyum yasalarının çıkarılması hem de seçim kanununda köklü değişikler yapılması gerekiyor. Milletvekilleri ile seçmenler arasında ilişkiyi güçlendirmek için dar veya daraltılmış seçim bölgesi alternatifleri başta olmak üzere demokrasimizin güçlendirecek tüm teklifleri tartışmalıyız.
BİZE ULAŞIN