Bursa'da askerler yemekten zehirlendi!

Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde yedikleri yemekten zehirlenen 10 asker hastaneye kaldırıldı.

Bursa'da askerler yemekten zehirlendi!

Edinilen bilgiye göre Büyükorhan İlçe Jandarma Karakolunda akşam yemeğinde kıymalı yumurta yiyen askerlerden 10'u iftardan sonra fenalaştı. Fenalaşan askerler ambulans ve jandarma araçlarıyla Bursa'daki Çekirge Devlet Hastanesine getirildi.

Mideleri yıkanan askerler tedavi altına alındı. Öte yandan kıymalı yumurtayı getiren lokantanın 2 yıldır karakola yemek verdiği öğrenildi. Olaydan sonra jandarma polis karakoluna çok sayıda polis ve olay yeri inceleme ekibi gönderildi.

Büyükorhan İlçe Kaymakamı Muhammed Kaya'da bilgi almak için Karakola gidip incelemelerde bulundu. Kaya olayla ilgili olarak 10 askerin Çekirge devlet Hastanesinde tedavi edildiğini hayati tehlikelerinin bulunmadığını söyledi.

Askerlerin akşam yemeğinde kıymalı yumurta, mantar çorbası, bulgur pilavı ve yoğurt yediğini belirten İlçe Kaymakamı Kaya yemeklerden numune aldık gerekli yerlere göndereceğiz. Askerlerin durumu iyiye gidiyor. Olayı çok yönlü inceliyoruz dedi.

HASTANEYE KALDIRILAN 10 ASKER TABURCU EDİLDİ

Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde, akşam yemeğinden zehirlenerek hastaneye kaldırılan 10 asker, taburcu edildi.

"ADLİ VE İDARİ TAHKİKAT BAŞLATILDI"

Bursa İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada ise Büyükorhan İlçe Jandarma Komutanlığında 24 Haziran'da akşam yemeğinden etkilenen 10 erbaş ve erin, mide bulantısı şikayetiyle Büyükorhan Devlet Hastanesine kaldırıldığı belirtildi.

Buradaki ilk müdahalenin ardından önce 3 askerin, sonrasında da diğer 7 askerin ileri tetkik için Çekirge Devlet Hastanesine sevk edildiği aktarılan açıklamada, "Personel, acil serviste ayakta tedavi edilmelerini müteakip 02.30'da taburcu edilmiştir. Konuyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca adli, Bursa İl Jandarma Komutanlığınca da idari tahkikat başlatılmıştır." ifadelerine yer verildi.


Bugün neler oldu? (25.06.2017)

BİZE ULAŞIN