Yeni TRT Genel Müdürü İbrahim Eren kimdir?

Yeni TRT Genel Müdürü İbrahim Eren kimdir?

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğü'ne 36 yaşındaki İbrahim Eren atandı. Peki İbrahim Eren kimdir? İbrahim Eren'in memleketi neresidir?

  • Gündem
  • Pazartesi 10.07.2017 10:16

TRT Genel Müdürlüğü için yapılan 56 başvuru arasından belirlenen 3 isimden biri olan İbrahim Eren, Bakanlar Kurulunun seçimini yapmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla TRT'nin 17'nci genel müdürü oldu. İbrahim Eren kimdir?

İBRAHİM EREN KİMDİR?

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan İbrahim Eren, teknoloji ve medya alanında farklı şirket ve kurumlarda üst düzey görevlerde bulundu. Londra'da bulunan University of Westminster'dan medya yöneticiliği alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Eren, Türkiye'nin önde gelen kanallarından ATV ' de 3 yıl boyunca genel müdür yardımcılığı yaptı. 2013 yılından beri Türkiye Radyo -Televizyon (TRT) kurumunda genel müdür yardımcılığı görevini yürütüyordu.

TRT'de, TRT 1 ve TRT World' ün de içinde olduğu 11 kanaldan sorumlu olan İbrahim Eren, Türk Telekom AŞ.'de yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra TİAK yönetim kurulu başkanlığı ve International Emmy direktörlüğü görevlerini yürütmekte. İbrahim Eren evli ve 3 çocuk babası.

BİZE ULAŞIN