Mahkemelere tek tip kıyafetle getirilecekler

Mahkemelere tek tip kıyafetle getirilecekler

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Adalet Bakanlığı'nın yapacağı çalışmayla FETÖ başta olmak üzere terör örgütü üyesi sanıkların mahkemelere tek tip kıyafetle gelmesinin sağlanacağını söyledi. Bakanlar Kurulu kararlarıyla ilgili açıklama yapan Kurtulmuş, özetle şu bilgileri verdi:
6 MİLYONU AŞKIN VATANDAŞ KATILDI: 15 Temmuz'u unutmayacağımızı, unutturmayacağımızı her vesileyle dile getiriyoruz. 1'inci yıldönümündeki etkinliklere 6 milyonu aşkın vatandaşımız katılmıştır.
(Sanıklara tek tip kıyafet uygulamasıyla ilgili) Bu konuyla ilgili Adalet Bakanlığımız çalışma yapacak. FETÖ örgütü başta olmak üzere terör örgütü üyeleri muhtemelen bu çalışmadan sonra mahkemelere tek tip elbiseyle gelmesi sağlanacak.
DERHAL TUTUKLANMALI: (FETÖ elebaşının Wall Street Journal'da fotoğrafla örgüt üyelerine mesaj vermesi) Müttefiklik ve dostluk bu adamı derhal derdest edip tutuklamayı gerektirir. Bu bir hukuk süreci diyorsanız, tutuklayıp iade etmiyorsanız, oradaki faaliyetlerini kısıtlayın, ev hapsine alın, göz hapsine alın.
İLK GÜN 3 BİN 28 BAŞVURU: OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu'na mesai bitimine kadar 3 bin 28 başvuru gerçekleştirildi. Komisyonun 120 bini aşkın başvuruyla karşı karşıya kalması öngörülüyor.
BİZE ULAŞIN