Pensilvanya’daki şarlatan hocası gibi yalanları sıraladı!

Pensilvanya’daki şarlatan hocası gibi yalanları sıraladı!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin 3'ü firari, 44'ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşmasına devam ediliyor. Marmaris'te menfezde saklanırken yakalanan FETÖ'cü hain Zekeriya Kuzu, bugünkü duruşmada Pensilvanya'daki şarlatan hocası gibi yalanları sıraladı. Yakalandığında her şeyi bir bir itiraf eden Menfez Paşası Kuzu, duruşmada verdiği ifadesinde "25 Temmuz'da yakalanmadık biz kendimiz yola çıkarak teslim olduk" dedi.

  • AA
  • Gündem
  • Salı 18.07.2017 17:35

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin 3'ü firari, 44'ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşmasına devam ediliyor.

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanıklar dava dosyasına giren yeni deliller ile raporlar hakkında beyanda bulunuyor.

"YANLIŞ ZAMANDA YANLIŞ YERDE BULUNDUM"

Skandal bir şekilde yanlış zamanda yanlış yerde bulunmaktan başka bir suçu olmadığını iddia eden Menfez Paşası Kuzu, dedikodulara dayanan ifadelere göre suçlandığını iddia etti.

"25 TEMMUZ'DA YAKALANMADIK, TESLİM OLDUK"

25 Temmuz'da menfezde yakalandığını bile inkar eden Kuzu, şunları kaydetti:

"25 Temmuz'da yakalanmadık biz kendimiz yola çıkarak teslim olduk. İlk ifademizde bulunan polis şefi 1 dolardan bahsetti. İçinde oğlumun 4 koleksiyon parası bulunan ve içlerinden biri de 1 dolar olan kimsenin kolay kolay bulamayacağı cüzdanımın yerini söyledim. Benim ifademden sonra cüzdanım söylediğim yerde bulundu. Doların seri numarası 'F' değil 'B' serisi. 'F' serisi var ama tedavülden kalkmış bin Türk lirası. Ayrıca buradaki sanıkların FETÖ'nün sadık üyesi olduğu söyleniyor ancak sadece 3 kişiden 1 dolar çıkmış."

"SAYIN SAVCI YAZACAĞINI YAZMIŞ..."

Eskiden bakkal dükkanlarında "peşin satan", "veresiye satan" esnafları gösteren bir resmin asıldığını belirten Menfez Paşası, "Sayın savcı peşin satan esnaf gibi oturuyor. Yazacağını yazmış, biz kendimizi temize çıkartmaya çalışıyoruz." dedi.

Kuzu'nun bu ifadelerine tepki gösteren davanın savcısı Ali Cenk Düzgün, hem şahsına hem de iddianameye kişisel sataşma olduğu gerekçesiyle söz aldı.

DURUŞMA SAVCISINDAN KUZU'YA TOKAT GİBİ YANIT

Düzgün, "Bu davanın iddianamesi Türk hukuk tarihinde yazılmış en yalın, tamamen maddi delillerle donatılmış, hemen hemen hiçbir yerinde taraflardan birinin ifadelerinden alıntı gereği duyulmadan hazırlanmış." dedi.

"KORKAKÇA SAKLANIRKEN YAKALADILAR SENİ"

Kuzu'ya, şair Baki'nin dizelerini de kullanarak, "Öğüt veren hikaye anlatmaya kalkarsın, bir bakmışsın ki anlattığın hikaye efsaneye dönüşmüş. Sonra bu efsaneye kendin inanırsın" ifadeleriyle karşılık veren Düzgün, "Bu ülkenin şerefli güvenlik güçleri seni görevinin başında değil, bir menfezde korkakça saklanırken yakaladılar." diye konuştu.

Duruşmaya diğer sanıkların dinlenmesiyle devam ediliyor.

BİZE ULAŞIN