Bu bayrağı daha ileriye taşıyacağız

Bu bayrağı daha ileriye taşıyacağız

Başbakan Yıldırım’ın 65. Hükümet’in yeni kabinesini açıklamasının ardından bakanlıklar arasında görev devir teslimleri de gerçekleşti

Sağlık Bakanlığı görevini Recep Akdağ'dan devralan Ahmet Demircan, sağlıktaki dönüşümün devam edeceğini söyledi. Bakanlık'taki devir teslim töreninde konuşan Sağlık Bakanı Demircan "Bu bayrağı daha da ileriye taşımak önceliğimizdir" dedi.

DÜNYAYA ROL MODEL
Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ veda konuşmasında Türkiye'nin sağlık sisteminde dünyaya rol model olduğunu kaydetti.
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu görevi Veysi Kaynak'tan devraldı. Yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanlığı'na gelen Numan Kurtulmuş görevini Nabi Avcı'dan devralırken, Başbakan Yardımcılığı görevini Fikri Işık'a devretti. Bakanlık görevini devreden Avcı ise Bakan Kurtulmuş'u tebrik ederek, yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendilerine verilen görevi layıkıyla yerine getirmeye gayret göstereceklerini söyledi.

ELİMİ ZDEN NE GELİRSE ...

Tuğrul Türkeş, Başbakan Yardımcılığı görevini Recep Akdağ'a devretti. Akdağ'ın yardım talebi üzerine, Türkeş "Elimizden ne gelirse" yanıtını verdi. Görüşme sonrası kendi özel aracıyla ayrılan Türkeş'i Akdağ uğurladı.
BİZE ULAŞIN