Diyanet FETÖ raporunda flaş ayrıntılar!

Diyanet FETÖ raporunda flaş ayrıntılar!

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı 'Diyanet FETÖ raporu'nda önemli ayrıntılara yer verildi. İhanet örgütünün insanlık ve inanç dünyası için işlediği suçlara değinilen Dİyanet Fetö raporu çarpıcı bilgiler de içerirken söz konusu raporun tüm dünyaya dağıtılması bekleniyor.

  • Gündem
  • Çarşamba 26.07.2017 13:04

İşte Diyanet FETÖ raporu'ndan önemli noktalar;

Diyanet İşleri Başkanlığı, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in İslam dinine verdiği zararları, Türkçe olarak basılmış 80 kitabını inceleyip, 40 bin dakikayı bulan (yaklaşık 670 saat) sesli ve görüntülü konuşmasını analiz ederek "Kendi Dilinden FETÖ Örgütlü Bir Din İstismarı" adıyla raporlaştırdı. İşte Diyanet FETÖ raporundan öne çıkanlar;

Diyanet FETÖ RAPORU;
"ALLAH TARAFINDAN SEÇİLMİŞ ÖZEL BİR KİŞİ" ALGISI ONUN HER ŞEYİ...

Diyanet'in "Kendi Dilinden FETÖ Örgütlü Bir Din İstismarı" raporunda, FETÖ elebaşı Gülen'in kendisini olağanüstü bir şahsiyet olarak algılatmak için çok büyük ve sistematik bir çaba gösterdiği, incelenen kitap ve ses kayıtlarından ise örgüt mensuplarına "Fetullah Gülen sıradan bir kimse değildir. O, ahir zamanda İslam'ı ihya etmek için Allah tarafından seçilmiş özel bir kişidir" telkininde bulunduğu belirtildi.

Diyanet'in FETÖ raporunda bir başka ayrıntı da peygamber istismarı oldu.

MEHMET GÖRMEZ DİYANET'İN FETÖ RAPORUNU AÇIKLADI: KENDİ DİLİNDEN 'FETÖ' ÖRGÜTLÜ BİR DİN İSTİSMARI

HZ. PEYGAMBER İLE GÖRÜŞME YALANI

Diyanet'in "Kendi Dilinden FETÖ Örgütlü Bir Din İstismarı" raporunda, FETÖ elebaşının "uykuda veya uyanıkken, insanlar içinde, kısaca her durumda Hz. Peygamber ile görüştüğünü ima ettiği, ondan talimatlar alıp bunları örgüt mensuplarına Hz. Muhammet'in emirleriymiş gibi yansıttığı" kaydedildi.

Raporda, sufilerin yalnızca kişisel tecrübelerini aktarırken kullandıkları tasavvufi kavramların, FETÖ elebaşı Gülen tarafından istismar edilerek toplumsal bir hareketi yönlendiren ilahi mesajlar gibi sunulduğu aktarıldı.

BİZE ULAŞIN