AK Parti’li vekiller FETÖ davalarını analiz edecek

AK Parti’li vekiller FETÖ davalarını analiz edecek

AK Parti Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Hayati Yazıcı partinin hukukçu kökenli milletvekilleri ile bir araya geldi. 50 civarında milletvekilinin katıldığı toplantıda devam eden FETÖ davaları masaya yatırıldı. Milletvekilleri özetle şu görüş ve önerilerde bulundu:
Vatandaşlarda esas görevden alınması gereken kişiler duruyor, üstte olanlar duruyor, aşağıdakilere dokunuluyor algısı oluşturulmaya çalışılıyor. Vatandaştan bu yönde şikayetler de alıyoruz.
İleriye dönük bir plan yapılması gerekir. Suçlular tutuklandı ve yargılanıyor. Kriptolar için de gerekli çalışmalar sürüyor. Bundan sonrası için ne olacak buna bakmalıyız. Devlet, örgütü çökertmek için doğal olarak günlük uygulamalar yapıyor. Ancak FETÖ ile mücadele konusunda geleceği de kapsayan, işin sosyolojik boyutunun nasıl yönetileceğine ilişkin önerilerin de bulunduğu bir planlama yapılmalı.
Örgütün algı operasyonlarının önlenmesi gerekiyor. Mesela 'hero' tişörtünde olduğu gibi. Kamuoyu da bunu tartışıyor. Yazıcı'nın, toplantıda önümüzdeki günlerde bazı görevlendirmeler yapacaklarını söyledi. Edinilen bilgiye göre hukukçu milletvekilleri Türkiye genelindeki önemli FETÖ davalarını izlemekle görevlendirilecek. Milletvekilleri gittiklerinde sadece ne oluyor, ne yapılıyor diye bakmayacak. Oradaki sosyolojik durum, aileler nasıl bakacak. Verilen ifadeleri analiz edecek. Bunlara bakarak örgütün ne yapmaya çalıştığı, neyi planladığı, nasıl bir algı oluşturmaya çalıştığını tespit edecek. AK Parti, çıkacak tabloya göre gerekli önlemleri alacak. Örgütün algı operasyonlarının başarışa ulaşmaması için çalışacak.

BİZE ULAŞIN