Mazlum’a ikinci zulüm!

Mazlum’a ikinci zulüm!

Terör örgütü, Diyarbakır’da ‘piknik’ bahanesi ile kaçırıp Rakka’da ölümüne neden olduğu Mazlum’un cenazesini ailesine bile vermedi

Bölücü terör örgütünün 3 yıl önce henüz 12 yaşındayken kaçırdığı Mazlum Eşiyok'un Suriye'nin Rakka kentinde öldürüldüğü ortaya çıktı. PKK'nın Suriye'deki kolu YPG cenazenin Rakka'da defnedildiğini söylerken, aile çocuklarının cenazesini alabilmek için yetkililerden yardım istiyor.

"HİÇ Mİ VİCDANLARI YOK"
Mazlum'un kendilerine teslim edilmesini beklerken ölüm haberini alan anne Bedriye Eşiyok ise perişan. Mardin Savur'da yaşayan Eşiyok ailesi, çocuklarının sağ iken kendilerine teslim edilmediğini belirterek, "Çocuğumuzu onların elinden sağ salim alamadık, bari bir mezarı olsun. Dini vecibeleri yerine getirip çocuğumuza bir Fatiha okumak istiyoruz, bunu bile bize çok görüyorlar. Bu nasıl bir vicdansızlıktır. Allah rızası için devlet büyüklerinden bu konuda yardımcı olmalarını istiyoruz" diyerek duygularını dile getirdi. Hain örgütün, çocuklarının cenazesini almak için ısrar eden aileleri tehdit ettiği de öğrenildi.
BİZE ULAŞIN