Feyza Altun kimdir? Sosyal medyada fenomen olan Feyza Altun kimdir?

Son dönemde sosyal medyada adeta fenomen haline gelen Feyza Altun kimdir? Feyza Altun ismi, özellikle twitter mecrasında sıkça tt olması nedeniyle internet kullanıcıları tarafından araştırılıyor. İşte avukat olan Feyza Altun hakkında tüm merak edilenler...

Feyza Altun kimdir? Sosyal medyada fenomen olan Feyza Altun kimdir?

Ne Seninle Ne Sensiz programıyla adını geniş kitlelere duyuran Feyza Altun, sosyal medyada neredeyse iki günde bir tt listesine girerek sosyal medyada fenomen olmuş durumda. Kullanıcılar Feyza Altun kimdir? sorusunun yanıtını merak ediyor. İşte Avukat Feyza Altun kimdir? sorusunun yanıtı...

FEYZA ALTUN KİMDİR?

Feyza Altun Fox TV'de yer aldığı programla evlere konuk olan bir isim. Aslında avukat olan Feyza Altun kendini feminist ve aktivist olarak tanımlıyor. 2012 yılında yani bundan 5 yıl önce attığı tweet nedeniyle bir anda en çok konuşulan kişiler arasına giren Feyza Altun, adliyeye bebeğiyle gelmesiyle tanınmıştı.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi olan Feyza Altun'un Kadının Fendi adlı kitabı bulunuyor.

Feyza Altun, lisansını Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı. Yüksek lisansını ise İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku konusunda yaptı. Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Farsça olmak üzere dört dil bilen Feyza Altun'un Kadının Fendi adlı kitabı bulunuyor. Feyza Altun "Kadının Fenni" isimli kitabında, hem kendi deneyimlerini, hem de toplumda kadın olarak yaşamanın zorluklarını tanık olduğu adli vakaları anlatıyor.

Ne Seninle Ne Sensiz programıyla ismini geniş kitlelere duyuran Feyza Altun, 2015 yılında bırakacak yer bulamadığı 7 aylık bebeğiyle duruşmaya katılmış, bu olay uzun süre konuşulmuştu. Türkiye'de bir ilke imza atan, ardından da çalışan annenin yaşadığı zorluklarla ilgili hazırladığı raporu Meclis'e taşıyan avukat Feyza Altun, kendini bir aktivist olarak tanımlıyor.

BİZE ULAŞIN