‘Tanımam’ dedi ama 62 telefon görüşmesi çıktı

‘Tanımam’ dedi ama 62 telefon görüşmesi çıktı

Firari Adil Öksüz ile birlikte Akıncı'da darbe girişimini yöneten ve FETÖ finansörü Kaynak Holding'e bağlı Kaynak Kâğıt'ın Genel Müdürü olan Kemal Batmaz'ın, "Tanımıyorum" dediği askerlerle onlarca telefon görüşmesi yaptığı ortaya çıktı. İşte Batmaz'ın hatırlayamadığı o görüşmelerin detayları:
Eskişehir 1. Hava Harekât Merkezi'nde darbeyi yöneten ve uçakların hava trafiğini yönlendiren Tuğgeneral Recep Ünal'la 62 telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Ünal'ın, 13 Temmuz'da Ankara'dan 2 F-16 uçağının Dalaman'a gönderilmesine ve uçakların Marmaris'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otel ve civarını havadan fotoğraflanmasına onay verdiği tespit edildi.

TRT BASKINCISIYLA İRTİBAT
Batmaz'ın, TRT İstanbul binasını işgal eden Albay Hüseyin Ergezen ve Yalova Hava Meydan Komutanı Hava Seyrüsefer Kurmay Albay Ali Armağan'la bağlantısına ulaşıldı. Oysa Batmaz, "Ergezen ve Armağan'ı tanımam. Suçlamaları kabul etmiyorum" iddiasında bulunmuştu. Hüseyin Ergezen'in kardeşi Y. Ergezen'in, daha önce çalıştığı şirketin ortağının Adil Öksüz'in kardeşiyle evli olduğu saptandı.
BİZE ULAŞIN