Emine Erdoğan: 15 yılda 51 binlere yükseldi

Emine Erdoğan: 15 yılda 51 binlere yükseldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, engelli vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarına Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) ve kura yöntemiyle yerleştirilmesi için düzenlenen törene katıldı. Emine Erdoğan, 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturu ile tüm vatandaşların eşit haklardan yararlanması vurgusunu yaparak, kamuda engelli memur sayısının son 15 yılda 6 binlerden 51 binlere yükseldiğini söyledi.

  • DHA
  • Gündem
  • Perşembe 24.08.2017 14:35

ATO Congresium'da gerçekleştirilen törende, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da hazır bulundu. Törende konuşan Emine Erdoğan, kamu kurumlarında daha fazla ve daha iyi şartlarda engelli memur istihdamı konusunda yürütülen çalışmaları anlattı.

15 YILDA 5 BİNDEN 51 BİNE YÜKSELDİ

Emine Erdoğan, 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturu ile tüm vatandaşların eşit haklardan yararlanması vurgusunu yaparak, kamuda engelli memur sayısının son 15 yılda 6 binlerden 51 binlere yükseldiğini söyledi.

ÖNEMLİ OLAN ZİHİNLERDEKİ ENGELİ KALDIRMAK

Önemli olanın zihinlerdeki engeli kaldırmak olduğunun altını çizen Emine Erdoğan, engelliler ve onların sorunları karşısında toplumsal duyarlılığın şart olduğunu ifade etti.

Emine Erdoğan, "Empati insanları birbirine yaklaştırır, iletişimi güçlendirir, güven inşa eder" dedi.

Programın sonunda ayrıca Emine Erdoğan, LYS Türkiye birincilerinden görme engelli Fulya Akkaya'ya hediye de takdim etti.

BİZE ULAŞIN