POMEM'lere polis alımı ne zaman yapılacak? POMEM'lere ön lisans mezunu kaç polis alınacak?

Polis olmak isteyen adaylar POMEM'lere polis alımı ne zaman yapılacak? Ön lisans mezunu kaç polis alınacak? Polis alımına başvurular nasıl yapılacak? sorularının yanıtlarını arıyor. Tüm bu soruların yanıtları haberimizde...

POMEM'lere polis alımı ne zaman yapılacak? POMEM'lere ön lisans mezunu kaç polis alınacak?

POMEM'lere polis alımı ne zaman yapılacak? 25 Ağuatos 2017 tarihli 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede ön llisans mezunlarına müjdeli haber geldi. Müjdeli haberin gelmesi ile birlikte ön lisans mezunu binlerce aday, yeni dönem polis alımlarının ne zaman olacağını araştırmaya başladı. Peki ön lisans mezunu polis alımları ne zaman yapılacak? POMEM'lere polis alımında ön lisans mezunları nasıl başvuru yapacak? POMEM'lere kaç ön lisans mezunu polis alımı yapılacak? İşte cevaplar.

KHK'da yer alan hükme göre POMEM'lere polis alımına artık ön lisans mezunu adayların da başvuru yapabileceği belritildi. Buna göre polis olmak isteyen ön lisans mezunları, önümüzdeki POMEM polis alım ilanına başvuru yapabilecek. KHK'da yer alan hükümde POMEM'lere ön lisans mezunu polis alımı hakkında şu ifadelere yer verildi:

"694 nolu KHK ile toplam kontenjanın yüzde 20'sini aşmamak kaydıyla Bakanlıkça belirlenecek sayıda önlisans mezunu, Polis Meslek Eğitim merkezlerine alınabilecek."

Alımlar Ne Zaman Yapılacak?

KHK'da müjdeli haberin verilmesi ile birlikte adaylar, yeni dönem POMEM alımlarını araştırmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda POMEM Müdürü yaptığı açıklamada POMEM'lere 12 bin polis alımı yapılacağı belirtildi. Ancak ilanın ne zaman yayımlanacağı açıklanmadı. KHK'nın da yayımlanması ile birlikte sürecin sonuna gelindiği ön görülmekte. İlanın Eylül veya Ekim ayı içerisinde yayımlanması bekleniyor.

Kaç Kişi Alınacak?

POMEM'lere 12 bin polis alımı yapılması durumunda ön lisans mezunu olarak bu sayının en fazla yüzde 20'si alınacak. Bu da 2400 ön lisans mezunu polis alımı yapılacağı anlamına gelmektedir.
Siz de aşağıda bulunan yorum kısmından bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve başvuru şartları hakkındaki taleplerinizi paylaşabilirsiniz.
İlan yayımlandığı anada haberdar olmak için Kpsscafe.com.tr adresini aşağıdaki platformlarından takip edin.

BİZE ULAŞIN