Düpedüz saygısızlık

Sözde Adalet Kurultayı için gittikleri Çanakkale’de çilingir sofrası kurup, âlem yapan CHP’lilere öfke büyük. Kurtulmuş: Bu düpedüz saygısızlık, tarihimize hakaret ve milletimizin değerlerini aşağılamaktır

Düpedüz saygısızlık
Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda gerçekleştirilen CHP'nin 'Adalet Kurultayı'nda yaşanılan olaylarla ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş sert bir açıklama yaptı. Bakan Kurtulmuş, "CHP yönetiminin taahhütlerine, sorumluluklarına, tarihe ve ecdada sahip çıkarak bu haddini bilmezlerden hesap sormasını bekliyoruz" dedi. Yazılı açıklama yapan Bakan Kurtulmuş şunları kaydetti:

CHP SÖZÜNÜ TUTMADI
Cumhuriyet Halk Partisi, Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda Adalet Kurultayı gerçekleştirmek üzere Bakanlığımıza başvurarak Kocadere Kamp Alanı için izin talebinde bulunmuştur. Her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış olan Tarihi Yarımada'ya gerekli hassasiyetin ve saygının gösterilmesi şartıyla kurultayın yapılmasına izin verilmiştir. Bu konudaki tüm sorumluluk varılan yazılı mutabakat gereği CHP tarafından üstlenilmiştir. Ancak ne yazık ki şehitlerimize bizim tekrar tekrar altını çizerek belirttiğimiz hassasiyet gösterilmemiş, alanda kendini bilmez şahıslarca alkol kullanılmış, taşkınlıklar yapılmış ve CHP verdiği taahhüdü yerine getiremediği gibi kutsal olan şehitliğe saygısızca davranılmasına göz yummuştur.

HESAP SORMA SINI BEKLİ YORUZ
Yapılanlar düpedüz şehitlerimize saygısızlık, tarihimize hakaret ve milletimizin değerlerini aşağılamaktır. Bu durumda, CHP yönetiminin taahhütlerine, sorumluluklarına, tarihe ve ecdada sahip çıkarak bu haddini bilmezlerden hesap sormasını ve bu şahıslar hakkında gereğini yapmasını bekliyoruz. Aksi takdirde milletin vicdanında bu rezillikle yer alacak ve hatırlanacaklardır.

TEZCAN 8.5 SAATTE KENDİNİ YALANLADI
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'ın önceki gün 13.30 yaptığı açıklamayı, aynı gün 21.55'de yalanması dikkat çekti. Tezcan, "alemci partililerle" ilgili ilk açıklamada, skandalı "planlı provokasyon" olarak tanımlarken, sonraki açıklamasında ise söz konusu 3 kişinin partiden ihracına karar verildiğini açıkladı.

"CHP'DEN ÖZÜR BEKLİYORUZ"
CHP'nin Çanakkale'deki Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Kocadere kamp alanında yapılan Adalet Kurultayı'nda içki içildiğine yönelik fotoğraf ve görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaşan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise CHP'den özür beklediklerini açıkladı. Turan, "Hem yürüyüşlerinde hem de kurultaylarında 'hak, hukuk, adalet' dediler. Madem hakka, hukuka, adalete bu kadar önem veriyorsunuz, o zaman hakkın, adaletin gereğini yerine getirerek bizden özür dileyin" dedi. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın da skandal görüntülere sert tepki gösterdi. Aydın, "Gelibolu'daki rezalet ecdadımızın kemiklerini sızlattı. İşte adalet ile atletin karıştırıldığını görüyoruz" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN