Arakan’a dua edin

Arakan��a dua edin
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yayımladığı Kurban Bayramı mesajında, "Karanlık odaklara asla boyun eğmeyeceğiz. Yeter ki bir olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım" dedi. Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Demokrasimizle, ekonomimizle, dış politikamızla, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarana kadar yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz. 2023 hedeflerimiz doğrultusunda, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirecek; milletimizi, söz verdiğimiz refah ve huzur düzeyine ulaştıracağız.
Bayramın; ailelerimize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, sıkıntılarımızı aşmamıza vesile olmasını diliyorum.
Bu yılki Kurban Bayramı'nı, 26 Ağustos ve 30 Ağustos gibi, tarihimizin iki önemli yıldönümünün hemen ardından kutluyoruz. 15 Temmuz 2016'yı da, milletimizin zaferler silsilesinin bir halkası olarak görüyoruz. Bu toprakların vatanımız olarak kalması, ezanların susmaması, bayrakların inmemesi için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyoruz.
Terörle mücadelede, sınır ötesi operasyonlarda ve asayiş görevlerinde el'an vazife başında olan tüm güvenlik güçlerimize başarılar temenni ediyoruz. Ecdadımızdan devraldığımız emanete ve çocuklarımıza devredeceğimiz mirasa sahip çıkıyoruz. Terör örgütlerine de, onları maşa olarak kullanan karanlık odaklara da, aziz milletimizin asla boyun eğmeyeceğini biliyoruz.
Mübarek topraklarda hac farizasını yerine getiren kardeşlerimizin ibadetlerinin makbul olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Arakan başta olmak üzere, dünyanın neresinde olursa olsun zulüm gören tüm Müslümanlar, tüm mazlumlar için dualarımızı eksik etmeyelim.
Araçlarıyla yola çıkan veya çıkacak vatandaşlarımızdan, trafik kurallarına uymalarını hassaten rica ediyorum. Zira, trafik kazalarında kaybettiğimiz her bir can, sönen her bir ocak, milletçe yüreğimizi dağlıyor! Unutmayalım ki yolda kaybedilen vaktin telafisi mümkündür; ama, yitip giden canların, çekilen acıların telafisi kesinlikle yoktur."

ERDOĞAN'DAN ARAKAN İÇİN TELEFON DİPLOMASİSİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Kurban Bayramı vesilesiyle İslam ülkeleri liderleriyle yaptığı telefon görüşmelerinde Myanmar'daki insani krize çözüm bulma çabalarının yoğunlaştırılması çağrısında bulundu. Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmed El Sabah, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Bangladeş Cumhurbaşkanı Abdul Hamid, Moritanya Devlet Başkanı Muhammed Veled Abdülaziz, Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile görüşen Erdoğan, Myanmar'da Müslümanlara yönelik şiddetin İslam dünyasını derinden üzdüğüne işaret etti.

ANNE VE BABASININ KABİRLERİNİ ZİYARET ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan dün annesi Tenzile ve babası Ahmet Erdoğan ile kayınvalidesi Hayriye ve kayınpederi Cemal Gülbaran'ın Karacaahmet Mezarlığı'ndaki kabirlerini ziyaret ederek, dua okudu. Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören bir yakınını da ziyaret etti.
BİZE ULAŞIN