Hainler bu kez cezaevi personelini hedef aldı

Buca’da çöp variline yerleştirilen bomba Ceza İnfaz Kurumu personelini taşıyan servisin geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatıldı: 1’i ağır 7 yaralı

Hainler bu kez cezaevi personelini hedef aldı
İzmir'in Buca ilçesinde, Ceza İnfaz Kurumu personelini taşıyan servis otobüsünün geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlamada 1'i ağır 7 kişi yaralandı.
Aydın-İzmir Otoyolu'na yakın olan Buca- Koop Mahallesi'ndeki, Ahmet Piriştina Bulvarı ile 1401 sokağın kesiştiği yol üzerinde duran plastik çöp konteynırının içine teröristlerce yerleştirilen bomba, 08.01'de Buca Kırıklar Ceza İnfaz Kurumları Kampusu'na personel taşıyan servis otobüsünün geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatıldı. Bombanın el yapımı olduğu belirlenirken, tesirini artırmak için içine somun ve civata parçaları konulduğu ortaya çıktı. Patlamada servis şoförü ile 6 infaz koruma memuru yaralandı. Patlamanın şiddeti ile çevredeki bazı binaların camları kırılırken, gürültüye uyanan çevre sakinleri de yaralıların yardımına koştu. Ayakta tedavi edilen yaralılardan 6'sının taburcu edildiği, ayağından yaralanan Yunus K.'nin tedavisinin sürdüğü öğrenildi. İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın da olay yerine gelerek bilgi aldı. Olay sonrası yaralıların yardımına koşan mahalle sakinlerinden Halil İbrahim Ünal, "Sabah çok kuvvetli bir patlama duyduk. Ailemi sakinleştirdikten sonra yaralıların yardımına koştum. Sabah erken saatte olması can kaybını önledi" dedi.
Öte yandan Kütahya'da terörle mücadele ekipleri tarafından yapılan operasyonda PKK terör örgütünün dağ kadrosundan olduğu belirlenen Adil S. (25) ile bir kadın terörist yakalandı. Kadın teröristin canlı bomba eylemi hazırlığında olduğu öğrenildi.
BİZE ULAŞIN