Erdoğan şehit Halil İbrahim’i uğurladı

Erdoğan şehit Halil İbrahim’i uğurladı
Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Halil İbrahim Gürel, son yolculuğuna uğurlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gürel için Çatalca Ulu Cami'de öğle vakti düzenlenen törene katıldı. Törene Erdoğan'ın yanı sıra şehit Gürel'in babası Kani Gürel, annesi Aysel Gürel, erkek kardeşi Alihan Gürel ile kız kardeşi Duygu Şeker, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve vatandaşlar katıldı. Cenaze töreninde Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri'nden subay, astsubay ve uzman düzeyinde çok sayıda personel de hazır bulundu. Erdoğan, cenaze namazı öncesi şehidin babası ve kardeşine taziyelerini iletti. Gürel'in cenazesi kılınan namazın ardından askerlerce omuzlanarak, top arabasına konuldu. Bir süre top arabasında taşındıktan sonra, cenaze aracıyla Edirnekapı Şehitliği'ne götürülerek burada toprağa verildi.
Çukurca'da PKK'nın roketli saldırısında şehit olan er Halil İbrahim Güler'in babası Kani Güler, "Vatan sağolsun. Diyecek bir şey yok." dedi. Şehitten geriye önceki gün ailesine gönderdiği son fotoğrafı kaldı.
Erdoğan, cenaze törenin ardından AK Parti Çatalca İlçe Başkanlığı'na geçti. Burada halka seslenen Erdoğan, vatandaşların, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganları üzerine, "Biz sadece rükuda, sadece secdede Rabbimizin huzurunda eğiliriz. Hiçbir beşeri gücün karşısında eğilmedik ve eğilmeyeceğiz" dedi.
Erdoğan, "Suriye'de, Irak'ta, Filistin'de, Libya'da bunları yaşadık. Hele hele Myanmar'da maalesef çok büyük katliamlar yapıldı. Bütün bu katliamlar karşısında insanlık Myanmar katliamına sessiz kaldı" dedi.
Konuşmasının ardından Erdoğan, kendisini dinleyen vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Erdoğan, ağlayarak yanına gelen Nazan Kurtan adlı kadın çiftçiye de yardım sözü verdi.
BİZE ULAŞIN