Mücadelede yargının öncülüğü çok önemli

Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ’nün en çok hedef aldığı kurumların başında yargı var. FETÖ ile mücadelede yargı mensuplarının öncülüğü büyük önem taşımakta. Güvenilir ve hızlı adalet toplumsal barışın teminatı

Mücadelede yargının öncülüğü çok önemli

Yeni Adli Yıl, Yargıtay'da bugün yapılacak törenle başlıyor. Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'in konuşmasıyla açılacak yeni yılda FETÖ davaları devam edecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni Adli Yıl açılışı nedeniyle yayımladığı mesajında terör örgütü FETÖ'ye karşı verilecek hukuki mücadeleye işaret etti:

REFORMLAR: Ülkemiz, son dönemde gerçekleştirilen reformlar ve yatırımlarla, 2023 hedeflerini gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerlemekte. Devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla, vatandaşlarımızın refahını, huzurunu ve emniyetini sağlamak için çalışmakta.
Demokratik standartların yükseltilmesi, insan hak ve özgürlüklerinin genişletilmesi, adaletin hızlı tecellisinin sağlanması amacıyla da önemli reformlar gerçekleştirilmektedir

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KÖY ZİYARETİ!

GÜVENİLİR ADALET: Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda ilerlemesinde, yargı kurumları da hâkimleri, savcıları, avukatları ve diğer çalışanlarıyla hayati önem taşımakta.
Güvenilir ve hızlı şekilde tecelli eden adalet, toplumsal barışın, huzur ve kardeşliğin en güçlü teminatı. Hukuk devletinin yaşatılabilmesi için yargının her türlü taassuptan, gruplaşmadan, siyasi ve ideolojik kamplaşmadan uzak kalması, tarafsızlığını koruması şarttır.

YARGININ ÖNCÜLÜĞÜ: 15 Temmuz darbe girişimiyle hain planları ortaya çıkan ihanet çetesinin hedef aldığı kurumların başında yargı gelmekte. İhanet çetesine karşı verilen mücadelede karşılaştığımız hadiseler, yargıyı teslim almaya çalışan gruplara karşı müteyakkız olmamız ve sorunların üzerine cesaretle gitmemiz gerektiğini bir kez daha göstermiştir.
Başta hâkim ve savcılarımız olmak üzere tüm yargı mensuplarının bu konuda ortaya koyacakları öncülük büyük önem taşımaktadır.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KADIN ÇİFTÇİYE YARDIM SÖZÜ

KESİNTİSİZ REFORM: Ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşımaya yönelik çalışmalarda, adalet sistemimizin kusursuz işleyişi, hukukun eksiksiz tecellisi ve yargıya güvenin pekiştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen reformların kesintisiz şekilde sürmesi büyük önem taşımakta. Adalet sistemimizin şeffaflaştırılması, hesap verebilirliğinin temini, yargı bağımsızlığının ve tarafsızlığının daha da güçlendirilmesi için herkes üzerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirmelidir.

'HEZİMETE UĞRAYACAKLAR'
Başbakan Binali Yıldırım, Adli Yıl açılışı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Yargıda reformların devam edeceğini vurgulayan Yıldırım, "Türkiye, demokrasi, hukuk, adalet ve özgürlükler konusunda tavizsiz bir duruş sergiledikçe, darbe teşebbüsleriyle, vesayet arayışlarıyla, terörle, ülkemizi zayıf düşürmeye çalışan güç odakları emellerine asla ulaşamayacak, millet-devlet kenetlenmesi karşısında mutlaka hezimete uğrayacaklardır" dedi.

BİZE ULAŞIN