Sözcü’nün o haberi de yalan çıktı

Sözcü Gazetesi yine yalan bir habere imza attı. Gazetenin 4 Eylül tarihli sayısında yer alan "AKP’li başkanın Atatürk panosu büyük tepki çekti" başlıklı haberine Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal tarafından yalanlandı. Habere konu olan Boğazlıyan Belediyesinin girişinde yer alan Atatürk'ün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a selam verirken yer aldığı panonun 3 ay önce kaldırıldığı ortaya çıktı. Belediye Başkanı Erdal, yaptığı açıklamada, “Bizim Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bakış açımızı birilerinin sorgulamaya kalkması çok çirkindir. Atatürk hepimizin ortak değeridir. Bu toprakları bizlere vatan kılan herkes bizim gönlümüzdedir” dedi.

Sözcü’nün o haberi de yalan çıktı

Sözcü Gazetesinden bir yalan haber daha… Gazetenin 4 Eylül tarihli sayısında yer alan "AKP'li başkanı Atatürk panosu büyük tepki çekti" başlıklı haberine, habere konu olan Boğazlıyan Belediyesi'nden yalanlama geldi. Belediye Başkanı Hamdi Erdal, yaptığı açıklamada, "Belediye Başkanı olarak talimatımla üç ay önce kaldırılmış olmasına rağmen bazı basın yayın organlarında söz konusu resimlerin hala sergilendiği imajı oluşturmaya yönelik haber ve yorumları esefle kınıyorum" dedi.

Yozgat'ın Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti

"RESİMLER SADECE 2 GÜN BELEDİYENİN GİRİŞİNDE DURMUŞTUR"

Son günlerde bazı basın ve yayın organlarında Boğazlıyan Belediyesi ile ilgili yer alan ve gerçekleri yansıtmayan haberlerle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Boğazlıyan Belediye binasının girişine konulan kartondan resimler, doğru ve estetik bulmadığım için tarafımdan Ramazan Bayramında kaldırılmış olup, bu resimler sadece iki gün belediyenin girişinde durmuştur.

"TALİMATIMLA 3 AY ÖNCE KALDIRILDI"

Belediye başkanı olarak talimatımla üç ay önce kaldırılmış olmasına rağmen bazı basın yayın organlarında söz konusu resimlerin hala sergilendiği imajı oluşturmaya yönelik haber ve yorumları esefle kınıyorum.

Resimlerim kaldırılmasına rağmen yapılan haber ve yorumlar gerçekler araştırılmadan yazılmış, tam anlamıyla algı operasyonu yapmaya yönelik, gazetecilik etik ve ahlak ilkeleri ile bağdaşmayan haber ve yorumlardır.

"42 TRİLYON BORÇ BIRAKAN CHP'Lİ BELEDİYEDEN DEVRALDIĞIMIZ BOĞAZLIYAN'I YENİDEN İMAR ETTİK"

Boğazlıyan Belediyesi ve Ak Parti İktidarı olarak son 25 yılda çivi dahi çakılmayan ama 42 trilyon borç bırakan CHP'li Belediyeden devraldığımız Boğazlıyan'ı yeniden imar ettik. Çöpü alınmayan, suyun akmayan, çalışanlarına maaş ödeyemeyen CHP'li Belediyenin açığını 3.5 yılda kapattık. Göç veren Boğazlıyan göç alır duruma geldi.

"BU TABLOYU ONAYLAMAMIZ ASLA MÜMKÜN DEĞİLDİR"

Bu tablo onayım alınmadan kurgulanmış ve bilgim olmasının hemen ardından ise kaldırılmıştır. Bu tabloyu onaylamamız asla mümkün değildir.
Mustafa Kemal Atatürk benim baş öğretmenimdir, ben de yıllarca öğretmenlik yapmış bir Cumhuriyet öğretmeniyim.

Belediye Başkanı olarak cezaevlerinde bile Atatürkçülük dersi vermiş Atatürk'ün öğretmeniyim.

"BU TOPRAKLARI BİZLERE VATAN KILAN HERKES BİZİM GÖNLÜMÜZDEDİR"

Bizim Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e bakış açımızı birilerinin sorgulamaya kalkması çok çirkindir. Atatürk hepimizin ortak değeridir. Bu toprakları bizlere vatan kılan herkes bizim gönlümüzdedir.

BİZE ULAŞIN