PYD yetmedi yine PKK’ya sahip çıktı

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, yine PKK’ya sahip çıktı. Teröristleri hedef alan SİHA’ları hedef gösterip, “Sivilleri vuruyor” pervasızlığını sergiledi

PYD yetmedi yine PKK’ya sahip çıktı
PYD için 'terör örgütü' diyemeyen, gerek genel başkan yardımcılığı gerekse de milletvekilliği süresince terör örgütü PKK ile aynı söylemleri kullanan CHP'li Sezgin Tanrıkulu yeni bir skandala imza attı. Kendi partisinde bile adı 'ajana' çıkan Tanrıkulu, bu kez terörle mücadelede kritik rol oynayan Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) üzerinden teröristlerin hamiliğine soyundu.
Twitter mesajıyla Türkiye'nin milli imkanlarıyla geliştirdiği SİHA'ları firma ismini vererek hedef gösteren Tanrıkulu, "Sivil yurttaşları vurdu, öldürdü. Bütün alçaklığınıza rağmen bunu teşhir etmeye devam edeceğim" pervasızlığını sergiledi. Kaset skandalıyla genel başkanlık koltuğuna oturan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte 2010'da siyasete giren Tanrıkulu skandallarla dolu bir sicile sahip.
Söylemleri bölücü terör örgütü PKK'yla aynı çizgide olan ve zaman zaman HDP'den bile daha radikal talepler dile getiren Tanrıkulu, Kürtçe'nin anadil olarak kullanılması, teröristbaşı Öcalan'ın önerileri arasında bulunan "Hakikatları Araştırma Komisyonu kurulması" gibi toplumu kutuplaştırmaya yönelik isteklerde bulunmuş ve bölücü terör örgütü PKK'nın taleplerini her fırsatta Meclis gündemine getirmekten geri durmamıştı.

PYD'YE TERÖR ÖRGÜTÜ DİYEMEDİ
Daha önce hazırladığı Kürt Raporu ile de CHP'de derin çatlağa yol açan Tanrıkulu'nun bu tavrı CHP PM üyelerince 'İmralı ağzıyla konuşuluyor" tepkisine neden olmuştu.
Tanrıkulu, terör örgütü PYD için kullandığı ifadelerle de tartışmaya yol açtı. İngiltere'nin başkenti Londra'da faaliyet gösteren Türkiye Çalışmaları Merkezi'nin 1.5 yıl önce düzenlediği toplantıda PYD için 'terör örgütü' ifadesini kullanamayan ve terör örgütünü 'kendi halkını temsil etmeye çalışan bir örgüt' gibi şirin göstermeye çalışan Tanrıkulu, "Hükümet neden Türkiye'ye yönelik bir eylemi olmamış, kendi halkını temsil etmeye çalışan bu örgütten rahatsız" diyerek terör örgütünün savunuculuğunu yaptı.
Teröristlerin ağzıyla konuşan Tanrıkulu'ya Milli Savunma Bakanlığı'ndan cevap geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada "SİHA'larla yapılan operasyonlarda hiçbir sivil vatandaşımız zarar görmemiştir. Bu asılsız iddialar, SİHA'ların terörle mücadeledeki başarısına gölge düşürmek için ortaya atılıyor" denildi.

'ÖRGÜT SÖZCÜLÜĞÜNE SOYUNDU'
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, PKK'lı teröristlerin Hakkari Yüksekova'daki enerji nakil hatlarında çalışan 2 işçiyi haince katletmesini, yaptığı yazılı açıklamayla lanetledi. CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun SİHA'ları karalayan sözlerine de sert tepki gösteren Albayrak, "Bugün bir kez daha hain terör örgütü, Kürtleri katlederken, kendisini sözde Kürtlerin temsilcisi görenler, hain terör örgütünün katliamlarına seyirci kalmaya, üç maymunu oynamaya devam ediyor. Her fırsatta terör örgütünün uzantıları ile aynı karede yer almaktan sıkılmayan siyasiler de hain örgütün masum işçileri, sivilleri katletmesine karşı tepki ortaya koymak yerine, terörle mücadelenin en etkili alanlarından biri olan SİHA'ları hedef alarak adeta örgüt sözcülüğüne soyunmuş durumda" ifadelerini kullandı.

PKK'NIN KORKULU RÜYASI SİHA'LAR
Tanrıkulu, önceki gün yine kamuoyunda tepki çeken bir açıklamaya imza atarak skandallar zincirine yeni bir halka daha ekledi. Terör örgütü PKK'ya karşı mücadelede etkili kullanılan SİHA'lara karşı çıkarak teröre destek verdi. Tanrıkulu, gelen tepkiler üzerine dün de görüşlerini twitter mesajıyla savunurken bu kez Türkiye'nin milli imkanlarıyla geliştirdiği insansız hava araçlarının üretildiği firmanın ismini vererek hedef gösterip, "Bayraktar adlı Silahlı İnsansız Hava Araçları sivil yurttaşları vurdu, öldürdü. Bütün alçaklığınıza rağmen bunu teşhir etmeye devam edeceğim" iddiasında bulunarak terör örgütlerine verdiği desteği hamiliğe kadar götürdü.
BİZE ULAŞIN