Bir tarafınızda PKK diğer tarafınızda FETÖ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: SİHA’ların yaptığı iş, millete ihanet eden teröristleri yok etmek. Sözde adalet yürüyüşünde beraberdiniz. Bir tarafınızda PKK, öbür tarafta da FETÖ. İyi buldular birbirlerini...

Bir tarafınızda PKK diğer tarafınızda FETÖ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün ATO Congresium'da düzenlenen "Medeniyetimizi Yaşatan Dünyayla Yarışan Şehirler" temalı Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

CAN ATIYORLAR: Biz kendi kaderimizi ülkemizin kaderiyle bütünleşmiş olarak görürken ana muhalefet partisi unvanını taşıyan bir partinin milletvekilleri maalesef teröristlerle aynı safta olmak için adeta can atıyor. Daha da kötüsü bu partinin genel başkanı hesap sormak yerine, benzer tavırlar içine girmekten çekinmiyor. SİHA'lara yönelik iddialar bu çarpıklığın en son örneğidir. Terörle mücadele ederken sivillerin zarar görmemesine yönelik hassasiyetimizi herkes gıptayla takip edeken birileri suyu bulandırmak için uğraşıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar..

BÖYLE BİR HAKKI YOK: Türkiye'nin terörle mücadeledeki başarılardan rahatsız olmaya terör örgütünün hakkı olabilir. Destekçisi güçlerde rahatsızlık duyabilir. Ama bu ülkenin hiçbir milletvekilinin böyle bir hakkı yoktur. SİHA'larla sivillerin hedef alındığı gibi, terör örgütünün uluslararası alana taşımak isteyeceği türden bir iddiayı gündeme getirmenin siyasetle, insan haklarıyla ilgisi kesinlikle yoktur.GÖKKUŞAĞI GİBİSİNİZ: Ey Kılıçdaroğlu, ey yanındaki kendini bilmezler, SİHA'ların yaptığı iş bu vatana, millete ihanet eden teröristleri yok etmektir. Bunu böyle bilin. Siz gökkuşağı gibisiniz, renkten renge devamlı giriyorsunuz. Bu siyasetçiye yakışan bir yürüyüş değildir. Onun için de 9 seçimde 9 mağlubiyet aldın, almaya da devam edeceksin. Çünkü bu milletin evlatlarını şehit edenleri savunanlar bu milletin oyunu alamaz.

"Ey Kılıçdaroğlu SİHA'ların yaptığı iş bu ülkeye ihanet eden teröristleri yok etmektir"

KANDİL İLE KOALİSYON: Bu devleti dimdik ayakta tutabilmek için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. SİHA'larla da yapacağız, tanklarla da yapacağız, toplarla da yapacağız. Tüm silahlarla güvenlik güçlerimizi donatarak bunu yapacağız. Kandil'den sana destekler geliyor, memnunsun değil mi? Koalisyonunuzu da yaparsınız, yolculuğunuza devam edersiniz. Sözde adalet yürüyüşünde de beraberdiniz. Bir tarafınızda PKK, öbür tarafta da FETÖ. İyi buldular birbirlerini.

KAVGAMIZ SÜRECEK: Ana muhalefetin başındaki zat "Artık kavgaysa kavga"' diyor. Hayatınız zaten bu milletle, bu milletin değerleriyle, kutsallarıyla kavgayla geçti. Düşmanlığı, fitneyi, ihaneti kendisine yol edinenlerle kavga etmekten hiç bir zaman kaçmadık, kaçmayız. Bu arada Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, bugün Türkiye'ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Al Sani'nin görüşmesinde, son dönemde Katar ile Körfez ülkeleri arasında yaşanan kriz de ele alınacak.HEYKEL İSTEMİYORUM
"Bazı belediyelerimizde şahsımın heykel veya benzer görsellerini yapmışlar. Tabii bunu duyunca ben çok üzüldüm. Bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini, ne masklar yapılmasını istiyorum. Heykel değil hizmete yönelik eserler diksinler. Kimse de bu yola tevessül etmesin." Bu arada Şanlıurfa'nın Harran ilçe belediyesi 15 Temmuz anıtında yaptırdığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın heykelini dün kaldırdı.

"Değerlerimize ters! Heykelimin yapılmasını istemiyorum"

ÇILGINA DÖNDÜLER
"Yıllarca ABD, İsrail İHA vermemekte adeta kılı kırk yardı. Verdikleri zaman da bunların tamiratı, tadilatı, şusu busu, bize gerçekten hendek atlattı. Artık bu ülke kendi İHA ve SİHA'sını yapar hale geldi. Şimdi asıl bundan rahatsız oluyorlar. Şurada bir S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler. Ne olacaktı, biz sizi mi bekleyecektik? Güvenlik noktasında tedbirlerimizi alıyoruz ve alacağız. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz, bunun başa çaresi yok."

BİZE ULAŞIN