Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD programı belli oldu

Son dakika gelişmesi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti, 17-22 Eylül tarihlerini kapsıyor. Erdoğan, New York'ta düzenlenecek Birleşmiş Milletler 72. Genel Kuruluna katılmak üzere yarın ABD'ye hareket edecek. 19 Eylül Salı günü BM Genel Kuruluna hitap edecek Erdoğan, ABD Başkanı Trump dahil bazı devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD programı belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'ta düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kuruluna katılacak.

ABD ZİYARETİ, 17-22 EYLÜL TARİHLERİNİ KAPSIYOR

Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti, 17-22 Eylül tarihlerini kapsıyor.

BM 72. Genel Kuruluna katılmak üzere yarın ABD'ye hareket edecek Erdoğan, 19. Eylül Salı günü "İnsana Odaklanma: Sürdürülebilir Bir Dünyada Herkes İçin Barış ve İnsanca Bir Yaşam İçin Mücadele" temasının işleneceği Genel Kurulun ilk gününde, BM Genel Kuruluna hitap edecek.

TRUMP VE EŞİ TARAFINDAN VERİLECEK DAVETE KATILACAK

Erdoğan'ın, aynı gün BM Genel Sekreteri tarafından düzenlenecek öğle yemeğine, akşam saatlerinde ise ABD Başkanı Donald Trump ve eşi tarafından verilecek davete katılması ön görülüyor.

TÜRKEVİ BİNASININ TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu vesilesiyle gideceği New York'ta, İslam İşbirliği Teşkilatının Rohinga Temas Grubu toplantısına, ayrıca Birleşmiş Milletler'in karşısında yer alan yeni Türkevi binasının temel atma törenine de katılacak.

İKİLİ GÖRÜŞMELER, ABD'Lİ YATIRIM VE İŞ ÇEVRELERİ İLE BİR ARAYA GELECEK

New York'ta bulunacağı sürede ABD Başkanı Donald Trump dahil, bazı devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler de gerçekleştirecek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD'li yatırım ve iş çevreleri, kanaat önderleri, ABD'deki Türk ve Müslüman toplumu ile Yahudi kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelmesi, farklı medya kuruluşlarına mülakatlar vermesi de planlanıyor.

RENKLİ ANLARIYLA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN FOTOĞRAFLARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 15 TEMMUZ ANMA TÖRENİ'NDE MİLYONLARA SESLENDİ İŞTE FETÖ'NÜN ABD YAPILANMASI VE TÜRKİYE ALEYHİNDEKİ KİRLİ KUMPASLARI

BİZE ULAŞIN