Sivil-asker ağında milyonluk para trafiği

MASAK’ın ‘sivil imamlar şeması’, darbe girişiminin askeri kanadıyla kurulan para ilişkisini ortaya koydu

Sivil-asker ağında milyonluk para trafiği
?MASAK'ın hazırladığı "Sivil İmamlar Raporu"ndaki ilişki şeması, FETÖ'nün ekonomik ilişkiler ağını ortaya koydu.
Sivil imamlarla darbenin askeri kanat planlayıcıları Ömer Faruk Harmancık ve Mustafa Azimetli gibi isimlere de para transferi yapıldığı bu raporla belgelendi.
İhanet ağında, sivil imamların ABD'deki FETÖ kuruluşları ile Suudi Arabistan'daki FETÖ'cüler de yer aldı. Aralarında TİB ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün de kurumlardan FETÖ şirketi Sürat Bilişim'e sivil imam Harun Biniş aracılığıyla iki yılda 147 milyon 653 bin TL para aktarıldı.

HAVA KUVVETLERİ HORTUMLANDI
Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı'ndan Kaynak Holding şirketleri aracılığıyla FETÖ'ye para aktarıldığını ortaya koyan raporda Harun Biniş'in yöneticisi olduğu Milsoft Yazılım firmasına Hava Kuvvetleri İstihbarat Başkanlığı'ndan 7 milyon 62 bin TL'lik para aktarımı yaptığı belirtiliyor. Hisar Güvenlik; Fatih Üniversitesi, Fatih Koleji ve Süleymanşah Üniversitesi gibi kuruluşlarla da milyon TL'leri aşan kaynak alışverişinde bulundu.
Anafartalar Kolejinin sahibi Hakan Çiçek darbeci Tuğamiral Ömer Faruk Harmancık, darbeci pilot Mustafa Azimetli ve bir çok askere para transferi yaptı. Raporda Kemal Batmaz'ın Kaynak Holdign'deki kendi ve ortaklarının Hava Kuvvetleri İstihbarat Başkanlığı ile para alışverişlerine de dikkat çekiliyor.
BİZE ULAŞIN