Flaş 'Mavi Balina' açıklaması!

Bakan Arslan okul servislerindeki güvenliğe ilişkin yeni yönetmelik ile ilgili 3 bakanlığın çalıştığını söyledi. Arslan "Tek bir öğrencimizin mağduriyeti bile kabul edilemez" dedi. "Katil" Oyun "Mavi balina" ile ilgili de konuşan Bakan Arslan "servis sağlayıcıları oyunu engelleyebilir" şeklinde konuştu.

Flaş 'Mavi Balina' açıklaması!

Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, son günlerde yaşanan skandallarla gündeme gelen okul servisleriyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Arslan, bu konuda 3 bakanlığın çalıştığını ifade etti. Bakan Arslan, "Tek bir öğrencimizin mağduriyeti bile kabul edilemez" dedi.

Bakan Arslan konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti:

Malumunuz servis taşıma yönetmenliğimiz var. Bu öğrenci servisleri için geçerli olduğu gibi çalışanların, kurumların servisleri için de geçerli. Özellikle öğrenci servisleriyle ilgili üç talep var. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı olarak araçların uyması gereken kriterlerin belirlendiği bir yönetmelik. Yine servis aracı sürücüsü olabileceklerin taşıması gereken kriterler var. Aynı şekilde bunların denetlenme mekanizması var. Denetimini de İçişleri Bakanlığımız, kolluk kuvvetlerimiz, yerelde valiliklerde polis, jandarma gerekli denetimleri yapıyor. Okullarda da özellikle okul idarelerinin bu işin içinde nasıl yer alacağı, okul aile birliklerinin nasıl yer alacağı konusu da Milli Eğitim Bakanlığımız idaresinde. Her üç bakanlığın ortak yürüttüğü bir süreç, bir alan. Bu alanda kim neyi yapıyor, bundan sonra denetimlerin çok daha sağlıklı olabilmesi adına birbirimizin ne yaptığını bilerek de bir görev paylaşımı içerisinde ama tek merkezden hareket ediliyor gibi servislerin denetlenmesi, öğrencilerimizin taşınmasında herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına üç bakanlık olarak çok titiz çalışma yapıyoruz. Çalışmalar devam ediyor. İnşallah cuma gününe kadar çalışmayı arkadaşlar bitirdikten sonra bakanlar seviyesinde üzerinden geçip nihai sonuca ulaşacağız.

KATİL OYUN, 'MAVİ BALİNA' AÇIKLAMASI

Yine son günlerde tartışma yaratan Mavi Balina oyunu hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Arslan, "Servis sağlayıcıları oyunu engelleyebilir" ifadelerini kullandı.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'dan okul servisleriyle ilgili flaş açıklama

KATİL OYUN 'MAVİ BALİNA' FURKAN'IN ÖLÜMÜNE NEDEN OLMUŞTU

İntihara sürüklediği gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan 'Mavi Balina' adlı bilgisayar oyunu, Almanya'da 14 yaşında Furkan'ın da ölümüne neden olmuştu. Oyunun, virüs yoluyla kişisel bilgileri ele geçirerek çocuklara şantaj yaptığı, bu şekilde çocukların sonu intihar komutuyla biten talimatları yerine getirmeye zorlandığı iddia ediliyor.

MAVİ BALİNA 'OYUNU' FURKAN'IN CANINI ALDI

BİZE ULAŞIN