FETÖ ve Daniel Pipes... NATO'yu da kuşatma altına aldılar!

ABD’nin Philadelphia eyaletinde düzenlenen NATO Parlamenterler Asamblesi toplantısında FETÖ skandalı yaşandı. Örgüt mensubu Emre Çelik davetli olmamasına rağmen forum başkanı tarafından konuşmacı olarak salona alınınca buz gibi bir hava esti. Duruma sert tepki gösteren Türkiye delegasyonunun girişimiyle katılımcı ülkeler toplantıyı terk etti. Haşmet Babaoğlu bugünkü yazısında FETÖ’cü Emre Çelik’i bu toplantıya davet eden Türkiye Düşmanı Ortadoğu uzmanı Daniel Pipes’i ve karanlık ilişkilerini kaleme aldı.

FETÖ ve Daniel Pipes... NATO'yu da kuşatma altına aldılar!

İŞTE HAŞMET BABAOĞLU'NUN BUGÜNKÜ YAZISINDAN BAŞLIKLAR

Geçen gün Philadelphia'da NATO Parlamenterler Asamblesi'ne bağlı bir toplantı yapıldı.
Toplantı içinde yer alan panellerden biri Middle East Forum denen rezil kuruluş tarafından düzenleniyordu.
Forum'un başkanı Daniel Pipes panele konuşmacı olarak Fetö'cü Emre Çelik'i de davet etmişti. Oysa daha önce asamble Fetö'cü pisliğin katılmayacağını delegasyonumuza bildirmişti.
Bu durum parlamenterlerimiz tarafından protesto edilince Pipes umursamaz bir tavırla "öyle ya da böyle Çelik konuşacak" dedi. Bunun üzerine diğer parlamenterler de bizim delegasyona eşlik etti ve salon boşaldı.
Fetö'cü şahıs boş koltuklara konuştu.
Delegasyonumuzu tebrik ederim.
Fakat artık böyle "anlık reaksiyonlar"la bu işlerin yürümeyeceğini de söylemek isterim.
Mesela Emre Çelik katılmasaydı, Daniel Pipes'ın paneline razı olacak mıydık?
Middle East Forum'un Facebook sayfasına baktım; sanki Erdoğan bizzat oradaymış gibi bir hava yaratmışlar ve "diktatörün konuşma hakkımızı engellemesini kabul etmedik" diye yazmışlar.

Ne demek istiyor açayım…

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN