İşbirlikçi hainlerle buluşacaklardı! İşte Valilikten gelen açıklama

Siirt'in Baykan ilçesinde işbirlikçi hainlerle buluşacakları öğrenilen PKK'lı teröristlerle, güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. 3 teröristin kaçtığı öğrenilirken Siirt Valiliği'nden yapılan açıklamada, Siirt'in Baykan ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, kış hazırlığında bulunan teröristlere ait çok sayıda mühimmat, yaşam malzemesi ve örgütsel doküman bulunduğu belirtildi.

İşbirlikçi hainlerle buluşacaklardı! İşte Valilikten gelen açıklama

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, Baykan ilçesi Veysel Karani Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan Dedebakır köyü bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarının barındığı ve sözde kış üslenmesi hazırlığında bulundukları, bu amaçla erzak temin etme gayretleri içerisinde bulundukları ve 19 Eylül'de işbirlikçi/milis şahıslarla buluşacaklarına yönelik bilgi alındığı belirtildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Bunun üzerine, bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, sözde kış üslenme hazırlıklarını boşa çıkarmak, eylem etkinliklerini sona erdirmek maksadıyla Siirt İl Jandarma Komutanlığına bağlı Özel Harekat birlikleri ile operasyonel faaliyet başlatıldığının anımsatıldığı açıklamada, "Aynı gün saat 20.15 sıralarında 3 silahlı bölücü terör örgütü mensubu ile temas sağlanmıştır.

O TERÖRİSTLER KAÇTI!

Çıkan çatışma sonucu bölücü terör örgütü mensupları teması keserek ağaçlık alana kaçmışlardır. 20 Eylül 2017 günü havanın aydınlanması sonucu bölgede başlatılan arama ve tarama faaliyetlerinde bölücü terör örgütü mensuplarına ait, bir adet Glock marka tabanca ve bu tabancaya ait şarjör, bir adet silah üstü gece görüş dürbünü, bir adet telsiz, 2 adet radyo, bir adet ses kayıt cihazı ve hafıza kartı, 5 çift ayakkabı, bir adet 8'li pil bloğu, bir adet kot pantolon, 3 adet uyku tulumu, 3 adet sırt çantası, 5 adet not defteri ve 2 adet büyük boy pil ayrıca bol miktarda muhtelif yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir" denildi.

İZMİR'DE TERÖR OPERASYONU!

BİZE ULAŞIN