‘Aidiyetini kaybedenin yeri ihanet çukurudur’

‘Aidiyetini kaybedenin yeri ihanet çukurudur’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'deki Türk vakıflarından biri olan TÜRKEN'in yemeğine katıldı. Konuşmasında önemli mesajlar veren Erdoğan, şunları kaydetti:
Vatanına, milletine, kendi bağrından çıktığı topluma aidiyetini kaybedenin varacağı tek yer ihanet çukurudur. Hiçbir medeni devlet, darbe teşebbüsü gibi demokrasiye ve milli iradeye yapılan bir saldırıyı cezasız bırakmaz. 15 Temmuz gecesi işlenen bu suçun hesabını da bizler hukuk içinde soruyoruz, soracağız. Geri adım atmak yok.
Dost bildiğimiz kimi ülkelerin sırf Türkiye'ye zarar vermek için FETÖ'yü kullanmaya devam ettiğini gayet iyi biliyoruz. FETÖ'nün DEAŞ'tan veya PKK'dan bir farkı olmadığını herkesin görmesi gerekiyor. Feto'cular dünyanın neresine kaçarsa kaçsınlar kullanılma sürelerinin ne zaman dolacağının endişesiyle korku içinde yaşayacaktır.
FETÖ ABD'de birçok sahtekârlığa da imza atıyor. İşte 'charter school'ları üzerinden yapılan vurgun. Bunun buz dağının sadece görünen yüzü olduğunu iyi biliyoruz. Sadece bunu ABD'li dostlarımız hâlâ anlamadı.
BİZE ULAŞIN