Bozdağ: “Dertleri iktidar olmak değil, AK Parti’yi devirmek”

Türkiye’de ana muhalefet sorunu olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, 2019 seçimlerini ele alarak ana muhalefetin iktidar olmak gibi bir sorunu olmadığını tek derdinin AK Parti’yi devirmek olduğunu söyledi.

Bozdağ: “Dertleri iktidar olmak değil, AK Parti’yi devirmek”

Yozgat'ta Çayıralan ve Çandır'da gerçekleştirilen AK Parti'nin 6. Olağan Kongresine katılan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidar olma gibi bir derdinin olmadığını söyleyerek "Türkiye'nin pek çok sorunu var. Başta gelen sorunlarından birisi de ana muhalefet sorunudur. Türkiye'nin iktidara talip, alternatif bir ana muhalefeti maalesef yoktur. Türkiye'nin ana muhalefetinin tek derdi var. Bu derdi iktidar olma değildir. Tek derdi AK Parti'yi iktidardan indirmektir. AK Parti'yi devirme derdidir. Yoksa CHP'yi iktidara taşımak AK Parti'ye alternatif yapma derdi diye bir derdi yoktur CHP'nin. İktidara alternatif olmayan bir siyasi hareketin Türkiye'de iktidar olmama şansı var mı? Yok. Onun için ne yapıyorlar AK Parti'yi iktidardan devirme hedefi kimin varsa onlarla aynı istikamette koşmaktalar. AK Parti'ye zarar verme ihtimali kimin varsa bu ihtimalde bile onlarla ittifak etmektedirler" dedi.

Bozdağ, konuşmasına şöyle devam etti:

"AK Parti gitsin tek Türkiye'nin ekonomisi batsın, Türkiye batsın diyecek kadar bir akıl tutulmasına savrulmak gibi bir durumla karşı karşıyayız. Böyle bir ana muhalefet partisi olabilir mi? İktidar olmak planla, projeyle olur. Milletin bu planları, projeleri kabul etmesiyle olur. Bunun yolu da millete derdinizi anlatmaktır, kapısına gitmektir. Ama maalesef bugün Türkiye'de iktidara alternatif değil iktidarı devirmek için yemin eden bir ana muhalefet vardır. İktidar olmak için değil iktidarı devirmek için bütün umudunu felakete bağlamış. Felaket olsa da halk bu iktidardan Recep Tayyip Erdoğan'dan bir soğusa diye düşünüyorlar. İktidar olmak için umudunu krize kaosa bağlamış bir ana muhalefet partisi var. Ekonomik kriz olsa kaos olsa halk şu iktidardan kopsa diye avucunu ovuşturan bir ana muhalefet partisi var. İktidar olmak için değil, iktidarı devirebilmek için artan terör eylemlerine bağlamış ana muhalefetimiz var. Türkiye'yi yabancı güçlere şikayet edenleri destekleyen bir ana muhalefetimiz var."

Böyle bir ana muhalefetin iktidarın talibi olamayacağını da söyleyen Bozdağ, "Bunun içinde dikkat edin 2019'a giderken Türkiye'de AK Parti'nin karşısında iktidara talip ana muhalefette yoktur, siyasi bir harekette, siyasi bir lider de yoktur. Herkesin tek derdi var AK Parti'yi 2019'da devirmek. Hepsinin tek derdi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin halk tarafından doğrudan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan'ı 2019'da seçtirmemek" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN