O teröristlere silahı veren hain yakalandı

O teröristlere silahı veren hain yakalandı
2015 yılında İstanbul Adliyesi'nde gerçekleştirilen saldırı sonucu şehit düşen İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'a yönelik saldırıda kullanılan silahı temin eden terörist yakalandı. Silahı, Saldırganlar Bahtiyar Doğruyol ve Şafak Yayla'ya M. K. isimli teröristin verdiği anlaşıldı. Bu terörist ise İstanbul'da gözaltına alındı. Teröristler Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol İstanbul Emniyeti'nin gerçekleştirdiği kurtarma operasyonu sırasında ölü ele geçirilmişlerdi. O teröristerin saldırıda kullandığı 6.65'lik Fransız onlusu silahı nereden temin ettikleri İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca araştırılıyordu.

SİLAHI TEMİN EDEN YAKALANDI
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı o silahın izine DHKP-C terör örgütü ile iltisaklı olan ve geçtiğimiz günlerde tutuklanan 14 avukatla ilgili soruşturmada rastladı. Silahı Saldırganlar Bahtiyar Doğruyol ve Şafak Yayla'ya M. K. isimli teröristin verdiği anlaşıldı.

ONLARLA BAĞLANTISI ÇIKTI
DHKP-C ile iltisaklı 14 avukatın irtibatlı olduğu 110 şüpheliyi belirleyen savcılık, şüpheliler arasında yer alan M.K.'nın, kalleş saldırıda kullanılan silahı temin eden kişi olduğunu belirledi. M.K.'nın İstanbul'da gözaltına alındığı hakkında yakalama kararı çıkarılan teröristlere yönelik çalışmanın sürdüğü bildirildi. Diğer taraftan avukatlara yönelik soruşturma kapsamında da Oya Aslan'ın da aralarında olduğu 2 avukatın firari olduğu kaydedildi.
BİZE ULAŞIN