Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Uluslararası Ombudsmanlık Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. İşte konuşmasından öne çıkanlar;

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

"İki gün boyunca burada ortaya konacak tecrübe, teklif ve fikir paylaşımlarının hayırlar getirmesini diliyorum. Kamu denetçiliği kurumu'nun tavsiye kararına idarenin uyma oranı yüzde 50'ye çıktı. Mükemmel olan sadece Allah'tır. Onun dışında insanların, kurumların hataları olabilir."

GEREKİRSE KOPENHAG KRİTERLERİNİ ANKARA KRİTERLERİ YAPAR DEVAM EDERİZ

Türkiye'nin Avrupa Birliği sürecinde samimiyet ve süratle hayata geçirdiği düzenlemeler belki bizi tam üye yapmaya yetmedi ama demokratik standartlarımızı hayli yükseltti. Bunun için Avrupa Birliği ikircikli bir tutum içerisine girdiğinde Kopenhag Kriterleri'nin adını gerekirse Ankara Kriterleri yapar yolumuza devam ederiz.

GİDİŞ BURAYA... İŞTE ALMANYA SEÇİMLERİ BİR DERS OLARAK KARŞILARINDA

Açık söyleyeyim şu anda gidiş bu ha. İşte bakın Almanya seçimleri bir derstir. Çünkü artık insanlar her şeyi çok açık net görüyor. Biz birçok şeyi söyledik fakat dinlenmedi. Şimdi gerçek ortaya çıkıyor. Bizim demokrasi, halklar ve haklar, özgürlüklerle ilgili bir sıkıntımız yok. Olsa olsa oralardaki yönetimlerledir. İdare tarzlarıyladır. Çünkü eğer bize karşı yapılan bir şey varsa susacak değiliz. Gereken cevap neyse vermek durumundayız.

SİZ İSTEDİNİZ DİYE DEĞİL, MİLLETİMİZ LAYIK DİYE BU REFORMLAR YAPILDI

AB ya da başkası talep etmese dahi biz kendimiz için bu reformları hayata geçirmekte kararlıydık ve yaptık. Milletimiz buna layık olduğu için yaptık.

BU TİYATRODA HAVLU ATAN TARAF OLMAYACAĞIZ

AB fasılları kapatmayarak adeta serbest dolaşım hakkımızı gasp etti. Açık söylüyorum havlu atan taraf biz olmayacağız. Versinler kararı bekleriz biz. Bu tiyatroda havlu atan taraf olmayacağız. Versinler kararlarını biz veririz bizim için kolay.

LİDER BİZİZ

Dünyada mazlum ve mağdur insanlara yardımda milli gelire baktığımızda birinci sırada biziz. Dünyanın şu andaki düzeni sürdürülebilir değil. Bunu BM Genel Kurulu'nda da söyledik. BM'deki Arakan oturumuna bir Cumhurbaşkanı geldi. O da İran. İki de Başbakan geldi. Arakan'a böyle mi sahip çıkılır?

AÇIKÇA SÖYLÜYORUM BURADA BUDİST TERÖRÜ VARDIR!
BUNU YOGAYLA FALAN GEÇİŞTİREMEZSİNİZ

Burada açıkça soykırım var. Ve tamamen Myanmar'da bir Budist terörü var. Şuan Erdoğan'a yüklenecekler varsın yüklensinler. Bunları barış elçisi gibi gösteriyorlar. Bölyle yogayla falan bu işi geçiştiremezsiniz. Ortada bir vakıa var. Bunu tüm insanlığın bilmesi lazım. Eğer biz bildiğimizi bilmeyenlere anlatmazsak daha çok yüzbinler ölür. Buna fırsat veremeyiz.

DÜNYA BU KADAR ZULMÜ KALDIRAMAZ

Dünya bu kadar zulmü kaldıramaz. Mazlumun ahı yerde kalmaz. Arşı titretir. Gelin dünyayı herkes için daha yaşanılır hale getirelim ve "Dünya 5'ten büyüktür" diyelim. Dünyanın geri kalanının kaderi 5 daimi ülkenin dudaklarının arasına hapsedilemez diyelim.

BURAM BURAM FIRSATÇILIK KOKUYOR

Kuzey Irak'taki referandum ülkenin içinden geçtiği duruma bakıldığında buram buram fırsatçılık kokan bir adımdır. Bölge bir aşiretin hayat alanı değildir. Orada Türkmen ve Arap kardeşlerimizin hakları vardır.

SONUCUNA BAKMAKSIZIN YOK SAYIYOR, GAYRİMEŞRUDUR DİYORUZ

Bu referandumu sonucuna bakmaksızın yok hükmünde kabul ediyoruz ve gayrimeşru sayıyoruz. Bir defa Irak'ın federal yapısı bunların yaptığı referandumu kabul etmiyor. Anayasa Mahkemeleri de açıkladı. Bütün adımları atıyoruz. Atacağız. Boşuna silahlı kuvvetler orada değil. Giriş çıkışlarda gerekli adımlar atılıyor. Petrolü kime satacak? Bir defa vana bizde. Onu da kapattığımızda o iş de bitti. Taviz yok.

BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ

IKBY bu adımdan geri adım atmalı. Aynı şekilde Suriye'nin kuzeyinde de herhangi bir örgütün devletleşmesi falan filan bunlar boş hayalden başka bir şey değildir. Dedim ya "Bir gece ansızın gelebiliriz"

BİZE ULAŞIN