Ankara'da büyük FETÖ operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün yurtdışı yapılanmasında yer alan 36 kuruluşun yönetici ve temsilcileriyle, bu kuruluşlara Türkiye'den para transfer ettiği iddia edilen 143 şüpheli hakkında gözaltı işlemi başlatıldığı, bu kişilerden 15'inin gözaltına alındığı öğrenildi.

Ankara'da büyük FETÖ operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün yurt dışı yapılanması içerisinde yer alan 36 kuruluşun yönetici ve temsilcileri ile bu kuruluşlara Türkiye'den bağış adı altında para transfer eden veya bu kuruluşlara Bank Asya'dan çekmiş oldukları kredileri ödeyen 143 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

GÜLEN "İÇKİ İÇİN GÜNAHI BEN ÜSTLENİYORUM" DEDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, "Başsavcılığımızca FETÖ üyelerine yönelik yapılan soruşturma kapsamında, FETÖ'nün yurt dışı yapılanması içerisinde yer alan 36 kuruluşun yönetici ve temsilcileri ile bu kuruluşlara Türkiye'den bağış adı altında para transfer eden veya bu kuruluşlara Bank Asya'dan çekmiş oldukları kredileri ödeyen 143 şüpheli hakkında gözaltı işlemleri başlamış olup, bu kapsamda şu ana kadar 15 şüpheli gözaltına alınmıştır" denildi.

692 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME (KHK) İLE GÖREVE İADE EDİLENLERİN TAM LİSTESİ İŞTE 692 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME (KHK) İLE RÜTBELERİ ALINAN EMEKLİ TSK PERSONELİ LİSTESİ 693 SAYILI KHK İLE İHRAÇ EDİLENLER LİSTESİ! - İŞTE 25 AĞUSTOS KHK'SI İLE İHRAÇ EDİLENLER

BİZE ULAŞIN