Alperen Ocakları: 5 Ekim'den sonra Kerkük'e gideceğiz

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Mican, "200 kişiden oluşan öncü birliğimizle 5 Ekim'den sonra Kerkük'e gideceğiz." dedi.

Alperen Ocakları: 5 Ekim'den sonra Kerkük'e gideceğiz

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, "200 kişiden oluşan öncü birliğimizle 5 Ekim'den sonra Kerkük'e gideceğiz." dedi.

Mican, il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin Irak ve Suriye sınır hattının YPG, PYD ve DEAŞ terör örgütlerince "kuşatıldığını", Türkiye'nin içeride ve dışarıda terör örgütlerine yönelik mücadelesini sürdürdüğünü anlattı.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yapılan gayrimeşru referandumun uluslararası anlaşmalara ve Irak anayasasına aykırı olduğunu ifade eden Mican, Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası örgütlerin duruma net tavır gösteremediğini söyledi.

Mican, şunları kaydetti:

"Bu referandum ve sürecin amacı orada masum bir Kürt devleti kurulması değil, siyonizmin ürünü olan ikinci bir İsrail devleti kurmaktır. Kurulmak istenen bu ikinci siyonist devletin amaçları açık bir şekilde çizmiş oldukları sözde haritadan bellidir. Bu hem ülkemiz için hem de Türkmeneli için büyük bir tehdittir. Bu coğrafya bizin bin yıllık ata toprağımızdır. Şu anda oradaki soydaşlarımız, akrabalarımız vahşice planlanmış büyük bir soykırım ve katliamla karşı karşıyadır. Görünen o ki Türkmen kardeşlerimizin şu an hiçbir şekilde can ve mal güvenlikleri yoktur. Biz Alperenler olarak soydaşlık ve akrabalık görevimizi yerine getirmek ve fiilen kardeşlerimizin yanında olmak için gönüllü 200 kişiden oluşan öncü birliğimizle 5 Ekim'den sonra Kerkük'e gideceğiz. Canımızla, malımızla kardeşlerimizle birlikte mücadelemizi sürdürecek ve Barzani'ye, Türk'ün gücünü göstereceğiz."

BİZE ULAŞIN