Kılıçdaroğlu’nun avukatı Çelik’e yurtdışı yasağı talebi

FETÖ/PDY’nin avukatlık yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik’in emniyetteki işlemleri tamamlandı. İfadesi Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’ndan sorumlu İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz tarafından alınan Çelik, adli kontrol talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Çelik’e yurtdışı yasağı talebi

Geçtiğimiz haftalarda Fetullahçı Terör Örgütü'nün avukatlık yapılanması ile ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve bir süredir İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlandı.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyesi de olan Çelik'in savcılık ifadesi, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'ndan sorumlu İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz tarafından alındı. Çelik, 3 ayrı suçlama kapsamında adli kontrol talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimiliği'ne sevk edildi.

Celal Çelik, 15 Eylül'de Ankara'da gözaltına alınmış ve İstanbul'a getirilmişti. Çelik hakkındaki iddialar şunlar:

-FETÖ'den tutuklanan eski Konya hâkimi Kazım Uslu ile 45 dakika 47 saniye telefon görüşmesi yaptı.

-STV, Bugün, SHaber ve Kanaltürk gibi FETÖ kanallarının Digitürk'ten çıkarılması üzerine platformdan aboneliğini iptal ettirdi.

-YARSAV'a para yardımı yaptı.

-FETÖ'cülerin tweetlerini paylaştı.

-MİT TIR'larının durdurulması ile ilgili olarak söz konusu dönemde, Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanlarından Fatih Gürsul ile çok sık sayıda görüşmeler yaptığı iddia edildi.

BİZE ULAŞIN