Sabah'ın manşetleri FETÖ'cü hainleri rahatsız etti!

Sabah'ın "FETÖ'nün İsviçre yapılanması" hakkında yaptığı yayınlar Fetullahçı hainleri rahatsız etti. FETÖ'nün İsviçre İmamları Cebrail Terlemez ve İsmet Macit'in şikayeti üzerine gazeteci Mehmet Çek'e dava açıldı. Sabah'ın tüm haberlerini satır satır inceleyen İsviçre mahkemesi, neden davayı Türkiye'de yayınlanan bir gazeteye ve haberle hiçbir ilişkisi olmayan gazeteci Mehmet Çek'e açtığı konusunda bir açıklama yapmadı. FETÖ'nün İsviçre imamlarından firari örgüt üyesi Cebrail Terlemez'in, örgüt ile bağlantılarını itiraf etmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Sabah'ın manşetleri FETÖ'cü hainleri rahatsız etti!

Bugün İsviçre`de görülen davada gazetemiz Sabah`da çıkan haber ve açıklamalarından dolayı Gazeteci Mehmet Çek yargılandı.

NEDEN GAZETECİ MEHMET ÇEK'E DAVA AÇILIYOR?

Kendisiyle görüştüğümüz Mehmet Çek, Duruşmanın tamamıyla Sabah Gazetesinde yayınlanmış haberler ekseninde geçtiğini, masanın adeta Sabah gazetesinden alınıp basılmış kupürlerle dolu bir duruşma yaşandığını dolayısıyla neden gazetenin değilde kendisinin kişi olarak dava edildiğini anlamakta da güçlük çektiğini söyledi.

15 TEMMUZ MANŞETLERİMİZ DAVA KONUSU OLDU

Mehmet Çek ayrıca "..Ben ifademde hiç bir kişisel hakaret taşımayan haber ve açıklamalarımın isviçre`de basın ve düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini söyledim. Öyle de olacağına inanmak istiyorum. Buna karşılık Türkiye tarafından illegal bir terör örgütü olarak ilan edilmiş Fetullah hareketine mensupluklarını açıkça ifade eden bu şahısların hala büyük bir utanmazlıkla bizden davacı olmaları da işin trajikomik tarafı. Sonra Sabah gazetesinin neredeyse 15 Temmuz`dan sonraki bütün yayınlarını ortaya döküp bana dava açmak neyin nesi, anlaşılır gibi değil.." dedi.


(Gazeteci Mehmet Çek bugün İsviçre Mahkemesi'nde ifade verdi)

İsviçre'de büyük FETÖ ihaneti! 480 kişi...

İsviçre'den skandal diyanet kararı!

BİZE ULAŞIN