İstanbul’un yeni başkanı

Kadir Topbaş’ın istifasının ardından boşalan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na AK Partili Mevlüt Uysal seçildi

İstanbul’un yeni başkanı
İstanbul'un yeni başkanı dün seçildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi dün İBB Başkanı seçimi için toplandı. Seçimin ilk iki turunda, adaylardan biri, meclis üyelerinin üçte ikisinin oyunu alamadığı için başkan seçilemedi. Bunun üzerine, salt çoğunluğun arandığı üçüncü tura geçildi. Üçüncü turda 308 oy kullanılırken, 4 oy geçersiz sayıldı. AK Parti'nin adayı Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal 179, CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu ise 125 oy aldı. Bu sonuçla, yeni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal oldu.

"GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ"
Seçim öncesindeki konuşmasında "Biz az laf, çok iş prensibiyle hizmet üretmeye, insanımızın hayır duasını almaya devam edeceğiz" diyen Mevlüt Uysal yaptığı teşekkür konuşmasında ise şu ifadeleri kullandı:
Dünya şehri olan İstanbul adına bölgemiz adına hayırlı olsun diyorum. Şahsım adına da inşallah hayırlısı olur. Genel başkanımız Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1994'te burada başkanlığa başladı, belediyecilikte bir çığır açtı. Burada şu anda İstanbul'da dünyadan gelenler diğer ülkelerden gelenler güzel bir İstanbul'da bahsediyorsa onun eseri diyorum kendisine şükranlarımı saygılarımı sunuyorum.
Kadir Topbaş büyükşehir başkanlığından istifa etse bile ihtiyacımız olduğunda İstanbul'a hizmet etmede katkı sunacağını düşünüyorum. Bu şehir müjdelenmiş bir ve kadim bir şehir. Doğunun batının farklı kültürlerin buluştuğu bir şehirdir. İnşallah önümüzde 2019'a kadar bu az zamanda bu şehrin kültürlerin buluşma şehri olarak devam etmesine hep beraber sahip çıkacağız ve güzel işler yapacağız diye düşünüyorum. Yine bugün seçimi yaptık diyorum ki Bismillah diyelim başlayalım. Başta yaptığım konuşmamda az konuşup çok iş yapacağız dedim. İnşallah Allah bizi İstanbul halkına mahcup etmez.
BİZE ULAŞIN