Teröristlerin strateji ve taktikleri çöktü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK’ya katılımda son 30 yılın en düşük seviyesine gelindiğini belirterek “Terör örgütü PKK’nın kimyası altüst” dedi

Teröristlerin strateji ve taktikleri çöktü
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapılan operasyonlarla terör örgütü PKK'nın kimyasının altüst olduğunu, teröristlerin strateji ve taktiklerinin çöktüğünü söyledi. Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk olan Soylu şunları söyledi:
PKK'NIN LİDER KADROSU SORGULANIR HALE GELDİ: İHA ve SİHA ile yaptığımız operasyonlarda ne bir tek şehit, ne bir tek yaralı verdik. İHA ve SİHA'lar operasyonların maliyetini de düşürdü. İHA ve SİHA'larla terör örgütüne atak yaptığınızda yaralı teröristlerin tedavi imkânları da azalıyor. Erzak temininde ciddi bir şekilde sıkıntıya düşüyorlar. Bütün bunlarla birlikte yine kendi içlerinde şöyle bir problem yaşıyorlar. Lider kadroları sorgulanır hale geldi. Telsiz konuşmalarında terörist, sözde lider kadrosuna 'kolaysa gel sen mücadele et' diyor. Bizim bu konuda attığımız adımların ve bugüne kadar edinilen tecrübelerin ne noktaya geldiğini gösteriyor. Yapılan operasyonlar ve alınan tedbirler neticesinde terör örgütüne katılımlar düştü. 2016'nın 9 ayında 598, bu yılın aynı döneminde 90. Yüzde 85'in üzerinde azalış söz konusu. Katılımda son 30 yılın en düşük seviyesindeyiz. Bu terör örgütünü ciddi bir şekilde demoralize ediyor.
TERÖR ÖRGÜTLERİNE 68 BİN OPERASYON: Son bir yılda 68 bin 464 operasyon yaptık, bunun 40 bini PKK'ya, 25 bini FETÖ'ye, 2 bin 109'u da DEAŞ'a yönelik oldu. Terör örgütlerine yönelik son bir yıllık süreçte yaklaşık 91 bin gözaltı gerçekleşti. 2 bin 242 teröristin etkisiz hale getirildi.

FETÖ-PKK GERÇEKLİKTEN KOPUK
FETÖ'nün Türkiye içinde hareket kabiliyetini bitirdik. Ama gerek kendilerine yönelik buraya hâlâ bağlılıklarını iddia edenler, cezaevindekiler farklı bir dünya içindeler. Onlara her 15 günde bir, ayda bir, her bir buçuk ayda bir eski günlerinin gelebileceği ümidini vermeye çalışıyorlar. Yani gerçeklikten kopuklar. Aynı zamanda PKK'lı teröristler de gerçeklikten kopuklar.
BİZE ULAŞIN