FETÖ şüphelisi belgeselden tespit edildi

Örgüte ait kapatılan bir televizyon kanalında yayınlanan belgeselde elebaşı Fetullah Gülen'le tanışmasını ve örgüt için yaptıklarını anlattığı tespit edilen kişi, İzmir'de gözaltına alındı.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında örgüte ait kapatılan televizyon kanalında 3 yıl önce yayınlanan belgeselde örgüt elebaşı Fetullah Gülen'le tanışmasını anlattığı belirlenen şüpheliyi yakaladı.

İNTERNETTEKİ VİDEOLAR İNCELEMEYE ALINDI

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan örgüte ait Irmak Televizyonu'nda iki bölüm halinde yayınlanan "Geçmiştin izler" isimli belgeselin internet ortamında bulunan videolarını incelemeye aldı.

FETÖ MİLİTANININ GÜLEN'LE YAŞADIKLARINI ANLATTIĞI VİDEO SOSYAL MEDYAYI SALLADI!

3 YIL ÖNCE İNTERNETE YÜKLENMİŞ

Yaklaşık 3 yıl önce video paylaşım sitesine yüklendiği tespit edilen görüntülerde örgüt elebaşı Fetullah Gülen'le tanışmasını ve örgüt için yaptıklarını anlatan Z.Ş'nin İzmir'de olduğu bilgisine ulaşan ekipler, çalışma başlattı.

DÜZENLENEN OPERASYONLA YAKALANDI

Zanlı, Karabağlar'daki evine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Z.Ş'nin KHK ile kapatılan ve malvarlıklarına el konulan Akyazılı Orta ve Yüksek Eğitim Vakfı kurucu mütevelli heyetinden olduğu, örgüt içinde aktif olarak görev aldığı iddia edildi.

BİZE ULAŞIN