“Pensilvanya’ya ziyaret” itirafı

“Pensilvanya’ya ziyaret” itirafı

TSK’dan ihraç edilen FETÖ’cü subay: Kara Harp Okulu gezisiyle ABD’ye gittiğimizde Gülen’in Pensilvanya’daki evini ziyaret ettik

Darbe girişimi ardından TSK'dan ihraç edilen "Talha" kod adlı eski subay Mehmet Aktaş, annesinin adına olan hatta 'örgüt abisi' tarafından ByLock yüklendiğini, Kara Harp Okulu'nun ABD'ye düzenlediği gezi sırasında da FETÖ elebaşını ziyaret ettiğini itiraf etti. Hakkında iddianame hazırlanan şüpheli Aktaş, İzmir Askeri Okulu'nda okurken aldığı maaşının yüzde 10'unu örgüte himmet olarak verdiğini belirterek, kendisinden sorumlu olan örgüt abilerinin isimlerini de söyledi.

GÜLEN'LE TANIŞTIRDILAR
Kendisinin "Talha" kod adını kullandığını söyleyen ve 15'er kişilik grupla ABDNew York-Washington gezisi düzenlendiğini anlatan Mehmet Aktaş, geziden önce üst düzey bir örgüt abisinin, "Komutanlarınıza akraba ziyaretinde bulunacağınızı söyleyip izin isteyin. Pensilvanya'ya Fetullah Gülen'i ziyarete gidelim" dediğini anlattı. ABD'de komutanlarına sahte bir adres vererek 2 Harbiyeli arkadaşıyla Gülen'i ziyarete gittiğini belirten Aktaş, "Geceyi Pensilvanya'da geçirdik. Bizden sorumlu kişi bizi Gülen'in yanına götürerek, 'Bu çocuklar Türkiye'den geliyor. Üçü de harbiye öğrencisi' diye tanıttı. Fetullah Gülen de, 'Allah yolunuzu açık etsin' dedi."
BİZE ULAŞIN