Bu oyunu da bozarız

Bu oyunu da bozarız

Erdoğan’dan Güney Doğu’dan gelen kanaat önderlerine referandum uyarısı: Güney sınırımız kuşatılmak isteniyor. Biz bu oyunu da bozarız

  • Gündem
  • Cuma 06.10.2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nden bazı kanaat önderleri ile Cumhurbaşkanlğı Külliyesi'nde bir araya geldi. Erdoğan özetle şu mesajları verdi:

DÖRT DÖRTLÜK NANKÖRLÜK
Suriye ve Irak'ta oynanan bölme, parçalama, etnik ve mezhebi kışkırtma oyunlarının amacı, Türkiye'yi güneyden kuşatmaktır. Bu kuşatma faaliyeti sadece fiziki sınırlarımızdan ibaret de değildir. Burada ülkemizin içini de kapsayan büyük bir oyundan bahsediyorum. Allah'ın izni, milletimizin dirayetiyle, diğer saldırıları nasıl boşa çıkardıysak bu oyunu da bozacağız, hiç şüphem yok.
(Barzani'ye) Sana bu aklı kim veriyor? Sadece arkanda İsrail var. Sağ tarafına Fransa'nın eski Dışışleri Bakanı'nı almışsın, sol tarafına da bir başka Yahudiyi almışsın. Onlar bugün senin yanında olur, yarın yok olurlar. Sen bize bakacaksın. Niye memurunun maaşını ödeyemediğinde onlara gitmedin, niye onlardan bir destek almadın? Bu dört dörtlük nankörlüktür.
Referandum denilen olay bir sebeptir ama netice değildir. Netice bundan sonrasıdır. Hava sahaları da kapatılacak, uçuşlar zaten yasaklandı. Kim gelecek, nasıl gideceksin? Yakında sınırlar da kapatılacak. Bu ne çocukluktur ya. "Yaptım oldu" yok.

Kanaat önderleri, toplantının ardından yayımladıkları ortak bildiride, "Kuzey Irak'taki referandumun, coğrafyamız üzerinde hain emelleri olan kesimlerin oyunu olduğu üzerinde mutabık kaldık" denildi.

FETÖ'NÜN SUİKAST TİMİNE: ETME BULMA DÜNYASI
15 Temmuz darbe girişiminin bir kısım failleri ile ilgili mahkeme kararını dün açıkladı. Bu dünya etme bulma dünyasıdır. Samimi olmazsan, dürüst olmazsan bunun cezasını ama bu dünyada ama ebedi alemde muhakkak çekeceksin. Bunlar samimi değil. Bu ülkeyi parçalamak, bölmek için bu adımları attılar ve mücadelemizi de sonuna kadar devam ettireceğiz.
BİZE ULAŞIN