Türkiye’yi görmek için can atıyordum

Hindistan’a döndüğünde Türkiye’nin ne kadar güzel bir ülke olduğunu anlatacağını belirten Bollywood yıldızı Aamir Khan: Bu güzel ülkeyi, güzel insanları ve bu eski tarihi ziyaret edebilmek için can atıyordum. İşim vasıtasıyla küçük de olsa bu insanların kalplerine dokunabildiğim için çok mutluyum

Türkiye’yi görmek için can atıyordum
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, bakanlığın davetlisi olarak Türkiye'ye gelen ünlü film yıldızı Aamir Khan ile basın toplantısı düzenledi. "Aamir Khan her şeyin ötesinde dünyaya bir şey de gösteriyor. Batı filmleri dışında da filmler üretilebilir, bu filmler ve senaryolar üzerinden bir dünya starı olunabilir" ifadesini kullanan Kurtulmuş, şöyle konuştu: "Aamir Khan'ın bütün dünyaya gösterdiği, esasında budur. Çok sayıda filminin her birisi insana ve insanın gönlüne dokunur. Filmlerinin her birisi insan hikâyeleriyle, insanın ufkunu açan güzel yapımlar. Dünyanın her yerinde çok büyük bir hayran kitlesine sahip. Sosyal medyada 25 milyonu aşkın takipçisi var. Bu herhalde dünyada önemli rekorlardan birisidir. Türkiye hakkındaki güzel sözlerini dinlemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Değerli bir Türkiye dostunu ağırlamaktan gerçekten çok memnunum. Kendisine Türkiye'ye hoşgeldin diyorum."

'ARKADAŞLARIMA ANLATACAĞIM'
"Türkiye'de olmaktan çok mutluyum" diyen Aamir Khan ise şunları kaydetti: "Türkiye'ye dair izlenimim yaklaşık 5 yıl önceydi. O ana kadar Türkiye'deki insanların filmlerimi izlediğinmi bilmiyordum. Twitter, Facebook gibi sosyal medya hesaplarında insanlardan mesajlar almaya başladığımda bunu fark ettim. Türkiye'deki insanlardan sıcak, tutkulu ve sevgi dolu bir izlenim aldım. O günden beri bu güzel ülkeyi ve insanlarını, eski tarihini ziyaret edebilmek için can atıyordum. Türk insanının kalbinin çok iyi ve sevgi dolu olduğuna inanıyorum. İşim vasıtasıyla küçük de olsa bu insanların kalplerine dokunabildiğim için çok mutluyum. Hindistan'a döndüğümde arkadaşlarıma Türkiye'nin ne kadar güzel bir ülke olduğunu anlatacağım." Aamir Khan, Ankara'da hayranlarıyla da bir araya geldi. Türkiye'de gördüğü ilginin beklediğinden de fazla olduğunu vurgulayan Khan, "Bana o kadar çok ilgi gösterdiniz ki sizlere teşekkür ederim" diye konuştu. Kendisini kötü hissettiğinde elini kalbine götürdüğünü ve her şeyin iyi olacağını düşündüğünü de anlatan Khan, "Hayatınızda bazen kendinizi kötü hissettiğiniz olabilir. 'All ise well' (her şey iyi) benim hayat felsefemdir" dedi.

BİLAL ERDOĞAN'LA SEMA GÖSTERİSİ İZLEDİ
SABAH, atv ve aHaber'in medya sponsorluğunda gerçekleştirilen Kristal Elma Festivali'ne katılmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın konuğu olarak gelen Bollywood yıldızı Aamir Khan, ilk kez gördüğü İstanbul'u keşfetti. İlk geldiği gün hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan ünlü oyuncu, önceki gün Maslak'taki Uniq İstanbul'da düzenlenen Kristal Elma Festivali'ne katıldı. Khan, Turkuvaz Medya Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Fecir Alptekin'in moderatörlüğünü yaptığı etkinlikten sonra aynı akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'la bir araya geldi.KURAN VE OK HEDİYE ETT İ
Khan, Erdoğan'la birlikte Zeytinburnu'nda bulunan Yenikapı Mevlevihanesi'nde sema gösterisi izledi. Bilal Erdoğan, gösteri sırasında oyuncuya sema hakkında bilgi verdi ve Mevlana'yı anlattı. Gecenin sonunda Bilal Erdoğan, gösteriden oldukça etkilenen Khan'a Kuran-ı Kerim ve ok hediye etti.

ANITKABİR'İ ZİYARET ETTİ
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın davetlisi olarak yeni filmi 'Secret Superstar'ın tanıtımı amacıyla Türkiye'ye gelen Bollywood yıldızı Aamir Khan, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile görüşmesinin ardından Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir önünde de hayranlarıyla fotoğraf çektiren Khan, Atatürk mozolesini ziyaret etti. Khan daha sonra Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni gezdi.

BİZE ULAŞIN