Özrü kabahatinden büyük

Özrü kabahatinden büyük

ABD'nin Ankara Büyükelçi John Bass, Türkiye'deki vize hizmetlerinin askıya alınmasına ilişkin dün akşam saatlerinde uzun ve gerçekçi değerlendirmelerden uzak yazılı bir açıklama yaptı.
FETÖ'den tutuklanan personellerine sahip çıkmaya devam eden Bass, kararın Türk vatandaşlarına yönelik bir vize yasağı olmadığını, yeni vize başvurularının değerlendirilmesinin askıya alındığını belirtti.
Türkiye dışında herhangi bir ABD büyükelçiliği veya konsolosluğunda vize başvurusu yapılabileceği yönünde pişkince akıl vermeye kalkan Bass, "Bu kolay aldığımız bir karar değildir, büyük üzüntüyle aldığımız bir karardır. Vize hizmetlerinin askıya alınmasının insanlara rahatsızlık vereceğinin farkındayız. Uzun sürmeyeceğini umuyoruz, ancak bu konunun çözülmesinin ne kadar süreceğini kestiremiyoruz. Bu süreyi, yerel çalışanlarımızın gözaltına alınma nedenleriyle ilgili her iki hükümet arasında devam eden görüşmeler ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin Türkiye'deki tesislerimiz ve personelimizin güvenliğine ilişkin taahhütleri belirleyecektir" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN