FETÖ’cünün bilgisayarında eski futbolcuların örgüt elebaşısıyla hatıra pozu çıktı

FETÖ’cünün bilgisayarında eski futbolcuların örgüt elebaşısıyla hatıra pozu çıktı

  • Gündem
  • Salı 11.10.2017
İzmir'deki FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan A.Y'nin ikametinde yapılan aramada çok sayıda örgütsel dijital materyal bulundu. Ele geçirilen materyallerde, suç niteliği taşıyan FETÖ'nün örgütsel faaliyetlerinin anlatıldığı sunumların yanı sıra eski Galatasaraylı futbolcular firari sanık Arif Erdem ile Orhan Ak ve Cihan Haspolatlı'yla, Pensilvanya'daki malikânesinde yaşayan örgüt elebaşısı Gülen ile fotoğrafı da bulundu. Terör örgütü elebaşısının yaşadığı malikânenin bir odasında çekilen fotoğrafta, Gülen'in yanında Haspolatlı ve Ak'ın bir kanepede oturduğu, Erdem ve diğer kişilerin ise Gülen'in ayağının önünde diz çökerek poz verdikleri görüldü.

PARDESÜ...

Örgüt elebaşısının halıfleksle kaplı odada ayakkabılı, Ak ve Haspolatlı'nın gömlekli olduğu görülen fotoğrafta, Erdem'in üzerindeki pardesünün ise Gülen'in daha önce giydiği pardesüyle benzerliği dikkat çekti.
Galatasaraylı eski futbolcular İsmail Demiriz, Uğur Tütüneker ve Arif Erdem hakkında 15'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.
BİZE ULAŞIN