Son Dakika: Tüpraş'ın İzmir'deki rafinerisinde patlama!

Tüpraş'ın İzmir'deki rafinerisinde depolama tankında meydana gelen patlamada son dakika edinilen bilgilere göre 4 kişinin öldüğü ve yaralıların olduğu bildirildi.

Son Dakika: Tüpraş'ın İzmir'deki rafinerisinde patlama!

İzmir'in Aliağa ilçesindeki Tüpraş rafinerisinde meydana gelen patlamada 4 kişi yaşamını yitirdi.

Tüpraş'ta patlama:3 ölü

Patlama, sabah Aliağa'daki rafinerinin depolama tankında, bakım çalışması sırasında meydana geldi. Basınç nedeniyle meydana geldiği belirtilen patlama sonrası yangın çıktı. Bölgeye itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Patlama sonucu, rafineride çalışan 4 kişi hayatını kaybetti.

Tüpraş'ın İzmir'deki rafinerisinde patlama!

KAYMAKAM: 4 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz'ın aktardığı bilgiye göre, patlamada 4 işçi hayatını kaybetti, 2 yaralı var. Yılmaz, patlamanın ardından bir yangının olmadığını, yayılma riskinin de bulunmadığını aktardı.

Olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi. Ekiplerin güvenli bölgede bekletildiği belirtildi.

TÜPRAŞ'TAN AÇIKLAMA

Tüpraş'tan yapılan açıklamada, "Bugün saat 09.25 'te Tüpraş İzmir rafinerisi ürün tankında bakım çalışmaları sırasında patlama meydana gelmiştir. Rafineri Teknik ekiplerince olaya müdahale edilmiştir.Gerekli açıklama kamuoyuyla paylaşılacaktır" denildi.

KONTROL YAPILIRKEN PATLAMA MEYDANA GELDİ

Uzun süredir kullanılmayan bir tankın son kontrolleri yapılırken patlama meydana geldi ve patlama sonrası yangın çıktı. Bölgeye itfaiye, AFAD ekipleri ve sağlık ekipleri sevk edildi.

PATLAMANIN NEDENİ BASINÇ

İzmir Aliağa Rafinerisi'nde ürün tankında saat 09.25'te bakım çalışmaları yapılırken basınç nedeniyle şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamada, bakım çalışmasına katılan 4 çalışan öldü, 2'i de yaralandı. Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, patlamada 4 işçinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Kaymakam Yılmaz, patlamanın bir iş kazası olduğunu ve herhangi bir yangın olayı bulunmadığını, tesisin üretimine devam ettiğini bildirdi.

BİZE ULAŞIN