DHKP-C darmadağın…

DHKP-C terör örgütünün üst düzey mensuplarına yönelik yürütülen operasyon kapsamında gözaltına alından 11 şüpheli daha ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçu kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen operasyonlar kapsamında Eylül ayından bu yana örgütün tutuklanan üst düzey şüpheli sayısı 50’yi buldu.

DHKP-C darmadağın…

DHKP-C terör örgütünün üst düzey sorumlularına yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında 11 şüpheli tutuklama istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Hakimlikçe sorguları tamamlanan 11 şüpheli daha 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçu kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerden birkaçının örgütün Gençlik Federasyonu içerisinde etkin görev aldığı, diğerlerinin ise örgütün il ve ilçe sorumlularından olduğu öğrenildi. Şüphelilerin Harran Aydın, Onur Duran, Cengiz Kırlangıç, Cemal Şahin, Hatice Kalkan, Nevzat Özer, Lerzan Caner Conde, Haydar Yıldırım, Aysun Kaşdaş, Hasan Kaşkır ve Deniz Kocamış olduğu öğrenildi.

50 TUTUKLAMA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca düzenlenen operasyonlar kapsamında terör örgütü DHKP-C'nin üst düzeyi darmadağın edildi. Eylül ayından bu güne düzenlenen operasyonlar kapsamında yakalanan örgüt yönetici sayısı 67'yi buldu. Söz konusu şahıslardan 15'i avukat, 2'si Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden teröristler Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol'a silah ve yer temin eden şahıslar olmak üzere tutuklanan şüpheliler 50'ye ulaştı.

ÖRGÜT HAKKINDA KONUŞTULAR

Şüphelilerden 3'ü etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanma talebiyle örgüt ve mensupları hakkında açıklamalarda bulunduğundan, 1 şüpheli sağlık durumu nedeniyle emniyetteki işlemleri sonrasında, 1 avukat şüpheli ise mahkemeden adli kontrol kaydıyla serbest bırakıldı.

BİZE ULAŞIN