Komandolara güvenlik ve keşif görevi

Komandolar sınırı geçmeden İHA’lar gözlem yaptı. Öncü birlik, taburlar sevk edilmeden önce güvenlik ve keşif görevi yapacak

Komandolara güvenlik ve keşif görevi
İdlib'e intikal eden TSK unsurlarına, Suriyeli muhalif gruplar ve ÖSO'ya bağlı askerler eşlik etti. Türk Özel Kuvvetleri ile Kayseri 1. Komando Tugayı'nın İdlib bölgesine girişi öncesi, dün sabahtan itibaren İnsansız Hava Araçları da (İHA) havadan gözlem yaptı. Askeri kaynaklar, bölgeye giren Özel Kuvvetler'in bölgeye, elit askerden oluşan öncü birliklerin keşif kollarına destek vermek amacıyla gönderildiğini söyledi.

İNTİKAL 15 GÜNDE BİTECEK
Bölgeye ilk olarak, istihkam taburu ile mekanize birlikler sevk edildi. Dara İzah bölgesi üzerinde, İdlib'in kuzey kırsalında bulunan Seman Kalesi ve Bereket Dağı'na konuşlanmaya başlayan askerler, geçici seyyar mevziler kazmaya başladı. Bölgeye gönderilen öncü birliğin, bölgeye sevk edilecek taburlar öncesinde, güvenliği sağlamak ve keşif ekibine destek amacıyla gönderildiği belirtildi. İntikalin 15 gün içinde tamamlanacağı belirtildi.
İdlib'in sınır komşusu Reyhanlı ilçesindeki askeri hareketlilik devam ediyor. Türkiye'deki çeşitli birliklerden gönderilen komando birlikleri, ambulans, askeri araçlar ve konteynırlar Hatay'a ulaştı. Reyhanlı'ya gelen araçlar, konuşlandırılacakları sınır birliklerine sevk edildi.
BİZE ULAŞIN