‘Biz reformist bir partiyiz’

‘Biz reformist bir partiyiz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yenileşme ve değişim " toplantıları çerçevesinde dün Ankara, Aksaray, Batman, Bilecik, Burdur, Edirne, Erzurum, Karabük, Manisa, Mersin, Şanlıurfa, Tokat ve Kilis milletvekillerinden oluşan 52 kişilik ilk grup ile AK Parti Genel Merkezi'nde buluştu. AK Parti'nin vizyonu ve gelecek stratejilerini anlatan Erdoğan'ın mesajları şöyle:
Biz reformist partiyiz. Cesaretli adımları biz attık. Kimsenin cesaret edemediği alanlarda yenilikçi adımları yine biz atacağız. Ama milli, manevi değerlerden uzaklaşmayacağız. Kendimizi gelişmelere göre güncelleyeceğiz.
Yapılanları anlatmaktan çekinmeyin, "Klişeye düşüyoruz" diye düşünmeyin. Yaptıklarımız önemli sermayemiz, anlatmaya devam edin. Sloganist yaklaşımdan vazgeçin.
Görevden aldığımız arkadaşlarımızı dışarıda tutmayacağız. Onları da çalışmalarımıza katacağız. Gençlerden en çok oyu yine bizim partimiz alıyor.
FETÖ ile mücadelede acırsak acınacak hale geliriz. Bazı arkadaşlarımız FETÖ konusunda gaflet içerisindeler, utanmasalar savunacaklar var.
Faiz lobisi yine devrede. Şu ara oyun planlıyor.
Cam filmi konusunda bir yanlış anlama olmuştu. Arkadaşlarımız düzeltiyor.
Ankara'daki AKM'nin yerine de anlamına uygun yeni bir proje yapmalıyız.
TEOG konusunda çıkışı niye yaptım? Çünkü üniversitedeki dershane tezgahı burada da tezgahlanıyordu. Vatandaş mağdur ediliyordu. Vatandaşın parasını heba etmeyelim. 1-2 milyarlık rant dönüyor. Sorular müfredattan çıkmıyor, dershanede öğrenilenden çıkıyordu. Yeni sistemde dershanelere ihtiyaç azalacak. Daha eşit bir sisteme doğru gideceğiz. Bazı proje okulların 8 yıl (ortaokuldan itibaren başlayacak) olacağını da belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, proje okulların sayısının artırılacağını da kaydetti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı da ayrı ayrı kabul etti.

BİZE ULAŞIN